Ureoplasma ravi 14.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 57 aastane abielus naine ja mul avastati ureoplasmoos. Raviks saime mõlemad abikaasaga doxycyclini 10 päeva 2 tabletti päevas. Vahekorras pole viimase aasta jooksul olnud, ka puudusid abikaasal kaebused. Arst ütles, et see haigus on tingitud minu organismi vastpanuvõime langusest. Günekoloog määras minule uue ravikuuri Ilosonega, kuid mul ei ole ikkagi haigusnähud kadunud, püsib vähene voolus. Tahaksin teada, kas mul ei õnnestugi sellest haigusest lahti saada ja millised tagajärjed sellel haigusel võivad minuvanusel naisel olla. Ma ei usalda eriti oma raviarsti.

Tänades Eve

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Eve.

Uraplasma pisikuid võib madalas konsentratsioonis olla kuni 60 % tervete naiste tupeflooras. Madalas konsentratsioonis ei põhjusta nad mingeid haiguslikke muutusi, seega kui Teie analüüsis on ureplasma pisikuid vähem kui 10 4 astmes, ei vajagi Te ravi. Kui organismi kaitsevõime mingil põhjusel langeb (põletikud, haigestumised , stress jne) võib häiruda ka normaalne tupe kooslus ja kasvama (vohama) hakkavad pisikud, mis on potentsiaalselt patogeensed. Ureaplasma pisikud võivad põhjustada emakakaela ja väikevaagna põletikku, meestel aga prostatiiti.

Rohkenenud vooluse põhjuseks võib olla ka tupeseen . Te olete saanud antibakteriaalset ravi, seega vooluse kaebuse korral tuleks teha uuesti analüüsid . Ureaplasma analüüsi korrata ravitulemuste hindamiseks ei tohiks teha enne kui ravist on möödas vähemalt 3 nädalat.

Proovige leida endale raviarst keda usaldate ja kellega saate oma probleemidest rääkida.

Tervitades Aire Sekavin