kipitus, valu 08.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lg. dr. Galina Litter

Mul on kaks küsimust, millele loodan vastust saada:

1.) Millest võib olla tingitud kipitus tupes, mis on arvatavasti põhjustatud mehe spermast. Siis kui mehel "läheb lahti" tunnen tupes kipitust, mis kohe möödub. Kas on olemas allergia sperma vastu. Kas viga on minus või hoopis partneris? Või on see hoopis normaalne(olen ainult ühe mehega seksinud, seega ei tea)?

2.) Ja siis veel tekkis mul küsimus lugedes ühte eelnevat vastust vaginismi kohta. Mul on valus, kui partner minusse siseneb(peale sisenemist läheb valu kohe üle). Kui ma aga peal olen siis ei ole valus. Üldse läheb peenise sisseviimisega aega(kohe alguses ei taha nagu minna). Kas selle põhjuseks võiks olla vaginism või hoopis mingi põletik? Või hoopis antibeebipillidest(Harmonet). Neid ma kasutan juba kolmandat kuud. Olen tähele pannud, et ei lähe enam nii kergesti märjaks(ehkki erutun küll). Suguelu olen elanud üle poole aasta. Mäletan, et alguses(esimesed vahekorrad)mul oli ka valus, kuid see peaks olema normaalne.

Ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija !

1) allergiast nagu ravimitele ja kemikaalidele tõenäoliselt ei saa rääkida (ei ole looduse poolt ette nähtud); küll aga on vahekord "trauma", mis võib põhjustada Teie poolt kirjeldatut

2) Teie kirjelduse järgi ei ole tegemist vaginismiga

Soovitused:

-täiendage, õppige seksuaaltehnikat, eriti eelmängu pikendamise suunas

-kasutage libiaineid

Naistearst G.Litter,