eritis 02.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr. Aire,

kasutan juba mitmendat aastat järjest Merciloni tablette. Ka varem on olnud üksikuid päevi, mil olen unustanud tabletti võtta ja miskit pole juhtunud, nüüd aga unustasin ühe päeva vahelt ära ning tupest eritub mingisugust pruuni limajat ollust (olin vahekorras järgmisel päeval ja siis võtsin tableti korralikult sisse, võtan ka praegu, st. edasi). Kas oleks põhjust pöörduda günekoloogi juurde või on selline nähtus normaalne? Kas see on üldse tableti võtmata jätmisest tingitud?

Erika, 21.a.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Erika.

Vabandan hilinenud vastuse pärast.

Määriv veritsus on suure tõenäosusega tingitud vahele jäänud tabletist. Võtke tablette kuni lehe lõpuni ja jätkake peale tavapärast 7 päevast tabletivaba päeva uue lehega. Kui peale vähese määrimise peaks tekkima kõhuvalu, halvalõhnaline voolus vm , pöörduge kindlasti kohe naistearsti poole.

Tervitades Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Eritis rinnast. Tupeseen.

1.Roheline + pruun eritis rinnanibust.
Millele võiks veel mõelda, kas peaks edasi uurima?
2.Tupeseen ca ovulatsiooni ajal? On see nö. normileid? Kas peaks ravima?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Rinnaeritise suhtes soovitaks ikkagi külastada
mammoloogi. Korduv tupeseen vihjab tupe mikrofloora muutusele. Mikrofloorat mõjutab ka hügieen, stress, ravimid jne. Pesta soovitaks spetsiaalse ...

Loe edasi

spiraali ja menstruatsiooniga seoses

2000 a. paigaldati tavaline emakasisene spiraal teist korda. Menstr. käib regulaarselt u 30 päeva tagant , ei ole valulik ega rohke verega , tavaliselt 5,6 päeva.Aga kahe menst. vahel umbes kaks nädalat ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Kui analüüsid on korras ja teil mingeid kaebusi pole, siis võiks arvata, et määrimine on seotud ovulatsiooniga.Nimelt ovlatsiooni ajal on vähene määrimine. See kestab lühikest aega ja midagi halba ...

Loe edasi

menstruatsioon

Tere!
Olen 39-aastane naine. Viimasel aastal on mul paar-kolm päeva enne menstruatsiooni algust olnud väga vähene veresegune pesumääriv eritis.
Varasematel aastatel pole mul seda olnud. Günekoloogilist ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Kõige õigem oleks põhjuste selgitamiseks ikkagi pöörduda naistearsti poole. Määrimine menstruatsiooni eelselt võib olla tingitud põletikust, hormonaalsetest muutustest , munasarjade ja emakakaela ...

Loe edasi

probleem

tere, olen 18 aastane neiu. mul on selline probleem, et häbememokkade vahel on mingi valget või natuke kollakat värvi eritis. see haiseb ka natuke. eritis tundub selline natuke libe ja kreemjas, mitte ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Anonüümne Küsija!
Kui Teil on kaebusi ja Te vajate naistearsti nõu ja abi, reserveerige aeg naistearsti vastuvõtule.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi