päevad?!? 27.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Ma olen 14 aastane tüdruk ning ma arvan, et mul hakkasid 25. aprillil päeavad, kuid ma pole päris kindel. Verd peaks ju tulema tupest, kuid mul tuleb nii tupest kui pärakust. Ma ei julege sellest kellelegi rääkida ning kõik need päevad on mul pidevalt verd tulnud, ainult ühel ööl ei tulnud. Ka vetsus oma häda teha on valus.Kui ma WC paberiga pärast häda tagumikku puhastan on paber veine.

Palun aidake mind, kuna sellest rääkida ei julge ma MITTE KELLELEGI!!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud 14.aastane Tüdruk!

Virtuaalselt saab aidata ainult hea nõuga.

Praegu jääb mulle mõistetamatuks, miks Te ei julge sellest kellelegi rääkida.

Üks võimalustest on, et tegemist on pärasoole veenilaiendi veritsusega. See juhtub siis, kui on sagedased kõhukinnisused.

1) tuleb süüa juur- ja puuvilju, täisteratoitu, tarbida rohkelt vedelikku. Näljutamine on üks haiglaslikku kõhukinnisust tekitav põhjus.

Loodan, et Te ei ole sattunud vägistamise ohvriks. Kui siiski on nii, palun helistage mulle, aitan pöörduda õigete abistajate juurde.

2) kontrollige kalendrist viimase menstruatsiooni 1.päev, kui neid on varem olnud

3) kui see on Teie elu 1. menstruatsioon, siis peske välissuguelundeid hommikul ja õhtul apteegi intiimseebi Dercome Femmega või veega ja kandke sidet. Sideme järgi saate jälgida veritsuse põhjust ja veritsuse hulka.

3) kindlasi ei ole Teie elu ohus ja olukorda saab lahendada, aga mitte interneti teel

4) alati võite julgelt pöörduda noortekabinettidesse. Teie pöördumisest ei saa keegi kõrvaline teada.

5) otsige abi, kui olete mures ja ei saa hakkama. Aidata saab vaid siis, kui Te ise seda soovite.

6) kui Te ei saa emaga sel teemal vestelda, siis aitavad Teid professionaalsed nõustajad.

Jälgige oma kaebusi, vajadusel tegutsege, otsige abi. Naistearstid ongi seatud abistama naisi nende muredes ja haigustes (noortekabinettides noori).

Naistearst Galina Litter,