Hüperprolaktineemia 26.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kust ma leiaksin lähemat teavet hüperprolaktineemia kohta? Kas selline

probleem võib põhjustada ka mineraalide liigset väljutamist organismist?

Tänan.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui teil on olnud ühekordne prolaktiini tõus, siis see pole küll tõsiselt võetav. Prolaktiini tõus võib-olla põhjustatud nt stressist. Põhjuseid on muidugi ka muid ja üks võimalus on koosesinemine muude hormonaalsete häiretega. Jutt on pikk ja arvan, saaksite parema info medline otsingutes.