Logest, Femoden 23.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen umbes aasta jooksul tarvitanud Logesti, mingeid kõrvalmõjusid, mille pärast selle kasutamine ära lõpetada pole olnud. Kuna aga hoolimata kõigist uuringutest pole leitud, miks on mul pidev nõrkus ja kogu aeg väike palavik (paar kriipsu üle 37), siis arvati, et võiks vahetada Logesti millegi muu vastu, antud juhul siis Femodeni. See oli perearsti soovitus. Mind aga huvitaks, et milles seisneb siis Femodeni paremini taluvus, nagu arst ütles. Mina ei lugenud siit infolehelt muud erinevust välja, kui Logestis etinüülöstradiooli 0,02 mg, Femodenis aga 0,03mg. Milles siis ikkagi seisneb kahe preparaadi erinevus?

Aitäh!

Triinu

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Femodenis on östrogeenset hormooni pisut rohkem. Noortele soovitaks ikkagi väiksema hormooni sisaldusega pille. Kui teie talusite Logesti hästi ja mingeid kaebusi ei olnud, siis pole vajadust pille vahetada. Usun, et palavik on teil ja nõrkustunne on tingitud muust.