Suguelundite pesemisest 18.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Te olete varem vastanud ühele küsimusele järgmiselt:

_____________________________

Küsimus: hügeen

Kas on vaja pesta suguelundeid ka seestpoolt,või piirdub pesemisest vaid välis suguelundeid?

Vastab: Dr. Maie Väli, naistearst-sisearst, Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Mina soovitaks küll suguelundeid ka seestpoolt pesta.

---------------------------

Kas tõesti te soovitate pesta mitte ainult väliseid suguelundeid, vaid ka tuppe?

Mina olen just kuulnud, et see kahjustab tupe loomulikku keskkonda jne.

Milleks selline pesemine hea on?

Miks ei piisa välista suguelundite pesemisest?

Olen siiralt üllatunud Teie vastusest...

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,rahulolematu küsija! Ma eeldan,et küsija on varem suguelu elanud neiu ja seetõttu on ikka ette tulnud,et peale suguühet spermajääke tupest välja loputada.Selleks sobib käsidush ja tavaline soe vesi.Ka on olemas apteekides intiimpesuvedelikku DERCOME FEMME,mille füsiokoogiline pH väärtus on4,0-4,5.Kaitseb ja aitab taastada tundliku intiimpiirkonna normaalset mikrofloorat. Loomulikult ei eelda ma ,et tupe pesemine peab olema sama sage ja regulaarne nagu hammaste pesemine,aga vastavalt vajadusele võiks seda siiski teha.