valud kõhus 18.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 34-aastane naine, sünnitanud ei ole ja viimase aasta jooksul on hakanud kõht umbes 14-10 päeva enne menstruatsiooni algust valutama. Valu algab äkki, tihti öösiti, kestab tunnikese ja kasvab väga kiirest üsna tugevaks valuks.

Pärast Ibuprofeini ja No-Spa võtmist see küll kaob. Mõnikord kordub veel järgmisel päeval selline valusööst ja siis kõik vaibub, kuini järgmise korrani... Midagi haiguslikku pole mu arst avastanud (tegelikult seda häda polegi talle kurtnud, sest kestab see ju vähe aega ja läheb kiiresti mööda, niiet pole meeleski olnud) Ise hakkasin juba arvama, et äkki nn. "bioloogiline kell" annab märku.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Arvan,et see valu võiks olla seotud ovulatsiooni ajaga. Paljud naised tajuvad seda aega. Kui teid see eriti ei häiri,ei peaks midagi tegema. Pillid (rasestumisvastased)leevendavad või kaotavad analoogsed kaebused .