rohke verejooks 16.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mure selline, et menses on viimasel ajal väga vererohke. On küll eluaeg palju tulnud, aga viimasel ajal on tsükli pikkus lühemaks muutunud ja praegu näiteks Allwaysi öö-side on paari tunniga juba kasutuskõlbmatu (olen 44 aastane)...millest võiks nii rohke vere-eritus tingitud olla?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Teid peaks kindlasti üle vaatama ja tõenäoliselt peaks tegema ultraheli uuringu. Põhjuseid on mitmeid, kuid sageli võiks olla kas müoom või emaka limaskesta paksenemine. Sellised kaebused võivad olla ka munasarja tsüsti korral, põletiku ja hormonaalsete häirete korral.