peapööritus 17.04.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Tegelikult ei teagi, millise arsti, millise valdkonna poole peaks oma küsimuse suunama.

Juba umbes sügisest saati on mul teatud aja tagant küll "süda paha", küll peapööritus. "süda paha" tähendab eelkõige seda, et ilmselt küll ehk magu, kuid ei oska öelda.

Ühesõnaga rahvasuus kasutakse sellisel juhul, et süda paha. Enamasti võiksin ka oksendama minna, kuid vahest tekib hirm, et äkki tekitab see hiljem päris reaktsiooni. Teistel kordadel käib pea ringi.

Üldiselt on see juba muutunud niipalju tavaliseks, et enam ei pööra eriti tähelepanu. Ütlen aga jälle, et mul on halb ja tean, et eks mingi aeg hiljem läheb üle. Kuid tegelikult nüüdseks on ikka juba täitsa küsimus, et millest

sellised reakstioonid tingitud on? Võin ka igaks juhuks lisada, et pole ootamatult kehakaalu alandanud ega pole ka juurde võtnud. See püsib juba aastaid stabiilselt.

Kas sellise aegajalt tekkiva iivelduse ja peapöörituse pärast tuleks pöörduda arsti poole?

Aitäh!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Antud probleemiga peaksite pöörduma perearsti poole, kes korraldaks algul lihtsamad uuringud ja kui avastab mingi põhjuse (neid on mitmeid), korraldaks spetsialistide konsultatsioonid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

menopausiga seotud probleemid

Olen 47-aastane naine ja viimasel ajal on tekkinud tundlikkus kohvijoomise suhtes- tekib iiveldus ja peapööritus, mida varem polnud. kas see võib olla seotud üleminekuaja kättejõudmisega?

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Üleminekueas esineb sageli ettearvamatuid tervisehäireid.Pöörduge kõigepealt oma perearsti poole ja kontrollige vererõhku.Ühtlasi kurtke ka nende vaevuste üle,mis Teile praegu häda teevad.Edu soovides,Maie ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi