Põletik 16.04.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Ärkasin 8.aprilli öösel näriva valu peale paremal pool kõhus. 11.aprillil pöördusin günekoloogi poole, sest valu hakkas juba häirima.Kõht oli pealt katsudes ka valus ning lisaks oli tekkinud väike palavik: 37,0-37,4.

Arst võttis tupest analüüsid ning kirjutas Doxycyclini ja Klotrimasoli.Arvas, et on vist emakas põletik, täpselt ei osanud öelda (emakas on ka spiraal u. 2,3 a tagasi paigaldatud).Hakkasin rohtu võtma. Valu kadus, kuid kõht on endiselt pealt katsudes väga hell. 12. aprillil hakkas ka natuke määrima. Ehmusin selle peale ning helistasin valvearstile. Tema ütles, et ärge enam Klotrimasoli kasutage. Tegelikult mul ei olnudki midagi niisugust, miks ma oleks pidanud Klotrimasoli kasutama-ei mingit voolust ega muud seesugust. Täna helistasin arstile, et teada saada analüüside tulemusi, kuid neid ei olnud veel. Minu kõht on endiselt valus, ning väike palavik ei ole ka kuhugi kadunud. Lisaks kõigele algas mul täna menstruatsioon. Kas oskate nende sümptomite põhjal öelda, mis või kus on mul viga ning mida edasi teha, kui rohi ei aita. Arst arvas, et peaksin haiglasse minema, kuid see oleks küll viimane variant, sest olen kolme lapse ema.Midagi taolist ei ole varem olnud. Lugupidamisega Marge.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Lgp. Marge.

Ilma Teid nägemata (ja vaatamata) on väga raske öelda, mis on Teie valulikkuse põhjuseks. Tavaliselt kaasneb günekoloogilise põletikuga rohkenenud voolus ( mida Teil ei olnud). Paremal pool olev valu võib olla põhjustatud ka ussripiku põletikust. Vaja oleks teada vere ja uriinianalüüsi.

Teie raviarst on arvanud põletikku ja määranud lisaks antibiootikumile profülaktiliselt seeneravimi. Kui esineb aga veritsus ei ole mõtet tuperavi teha (sellest siis valvearsti soovitus). Põletiku korral võib mõnikord esineda mestruaaltsükli häireid. Kui Teie kaebused püsivad , pöörduge uuesti naistearsti poole, et teha ka vere ja uriini analüüs. Kui valu püsib ikkagi rohkem paremal, võiks konsulteerida ka perearsti või kirurgiga.

Paranemist soovides Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

neeruvaagna põletik & rasedus

Kui mul on olnud neeruvaagna põletik, siis kuidas see mõjutab rasestumist? Mida mõeldakse selle all: "peab rasedust ette planeerima"?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Raseduse ajal on naisel, kellel on krooniline neeruvaagna põletik, risk selle haiguse ägenemiseks. Raseduse planeerimine tähendab, et rasestumist tuleb planeerida aega, kui pole vahetult olnud ...

Loe edasi

Põletik

Peale sünnitust avastas naistearst mul väikse põletiku ja kirjutas rohuks polygynax ,kuna infolehel oli kirjutatud,et ei soovitata kasutada rinnaga toitmise ajal (arst väitis,et võib),jäi mul põletik välja ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Polygynaxi tupekuule võib imetamise ajal kasutada.
dr. Seemen

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi