segadus 03.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr. Galina Litter



Minu mure seisneb selles, et ma ei saa aru mis toimub. Nimelt eelmine kuu nädal aega peale päevade lõppu hakkas uuesti verd tulema, päris tugevalt, nagu päevade ajalgi. Aga veri oli pruunikas ja nagu klipidega ja sel ajal olid tugevad kõhuvalud ka. Umbes sellest ajast alates on mul ka pidevalt pissi häda, tavaliselt niikui midagi joon on vaja wc-sse minna. Nüüd olid uuesti päevad, peale päevi ma vahekorras olnud pole, aga nüüd hakkas mul hommikuti lihtsalt niisama süda pahaks minema ja oksendan hommikuti, nii juba mitu päeva. Tegin igaks juhuks ka rasedustesti, see oli negatiivne. Kasutan Logesti tablette ja neid ma nüüd paar viimast kuud olen suutnud korralikult võtta aga varem on neid ikka ununenud.

Loodan, et oskate vastata, millest see olla võiks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud küsija!

Tõenäoliselt oli tegemist verejooksuga. Põhjusi võib olla mitmeid. Peaksite pöörduma naistearstile, et tupekaudse ultraheliuuringuga kontrollida emaka õõne seisundit. Välistada tuleb põletikud. Võib ka olla menstr. tsükli häire, aga kõik vajab arstlikku tõestust, reaalset konsultatsiooni.

Naistearst Galina Litter

6052 739, -715

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Gepretixi annus

Tere!
Peaksin hakkama homme võtma Gepretixi, kuid mul on segadus annusega ja ma ei saa oma arsti kätte, seepärast küsin Teie käest nõu. Arsti juures oli juttu, et võtaksin 100 mg, kuid retsept on ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Gepretix ongi ainult 200 mg tupekuulikesed ja kuna need on tuppe viimiseks ,siis ega siin midagi poolitada ei saa.Loomulikule ei tee see võimalikule rasedusele kahju. Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi

Pillide lõpetamine poole paki pealt ja rasedus

Tere!
Mul on selline mure, et ma kasutasin mitu aastat Yasminelle pille. Nüüd 4ndal augustil võtsin viimase pilli ja olin kaitsmata vahekorras 11ndal augustil. 12 august hakkasid mul menstruatsioon. ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
ilmselt on kuupäevadega väike segadus, sest märgitud päevad on alles ees. Peale pillidega lõpetamist võib esimene ovulatsioon olla 12-16 päeva peale viimase pilli võtmist. Suurim tõenäosus ...

Loe edasi

Segadus tablettidega

Tere dr. Seemen!

Tarvitan Logesti. Täna märkasin, et olen ühel päeval 2 tabletti korraga võtnud. Igatahes homset, st T tabletti mul ei ole. Mida peaksin nüüd tegema? Kas võtma homme K tableti ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere, Kaili, kui oled võtnud ühel päeval 2 tabletti, siis võta järgmistel päevadel edasi 1 tablett, s.t. üks nädalapäev ette. Paus tee 5 päeva ja alusta siis uue karbiga.
K.Seemen

Loe edasi

UH ja segadus

Olen 22 aastane naine. Novembri kuus lõpetasin logestide söömise eesmärgiga rasestuda. Viimane menstruatsioon oli 12. November, mis siiani pole uuesti hakanud. Rasedustest on negatiivne. Novembri lõpust ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Menstruatsiooni peetuse põhjuseks on ilmselt tsüklihäire ja sellele viitavad ka multifollikulaarsed munasarjad, mille korral on munasarjas palju väikseid lõpuni , s.t. ovulatsioonini , arenemata ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi