Abort 27.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr. Galina Litter!Lasin eile endale aborti teha. Enesetunne on praegu normaalne. Tahaks küsida millal võiks uesti sportima hakata(aeroobika,mitte professionaalne sport).Kas saaksite kirjeldada abortijärgse tüsistuse sümptoomid ning mis võib olla nende põhjuseks. Samuti tegi mind murelikuks see, et naistearst kelle käest ma sain saatekirja abordile, kutsus mind vastuvõtule alles kaks nädalad pärast aborti ning ei soovitanud mulle mingeid põletikuvastaseid või rasedusvastaseid tablette.Ette tänades teid Viki

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Viki!

Soovitavalt peale arstlikku läbivaatust.Peaksite jälgima tüsistustele viitavaid kaebusi: t alates 38, 5, süvenev valu allkõhus, rohke veritsus. Kui need puuduvad, lähete kontrolli määratud ajal.

Saatekirja andnud arst ei saagi Teile "ette ja igaks juhuks" kirjutada ravimeid. Kui raseduse katkestamise operatsiooni läbi viinud arst ei pidanud vajalikuks ordineerida ravimeid, tuleb teda uskuda.

Ise peaksite hoiduma külmetusest ja viirusinfektsioonidest. Vahekord ei ole soovitav enne läbivaatust või ainult presrvatiiviga põletiku kõrge riski tõttu.

Naistearst Galina Litter

6052 739, -715

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

abort!

olen rase 6-ndat nädalat ja abort tehakse tabletiga! arst ei küsinud, kas kirurgilist või tabletiga, kuid siiski kumb variant oleks ohutum! saan aru, et antakse 2 tabletti aga kas peale esimest tabletti ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Medikamentoosne abort on enam soovitav sünnitamata naistele. Patsient peab olema koostööaldis ja saama ravi käigust aru, käima korduvalt kontrollis.
Peab arvestama sellega, ...

Loe edasi

abort

tere,
tahaksin teada, kui paöju maksab tartus abort?
tänan ja ilusaid pühi teile

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tartu Naistekliinikus maksab abort 415.EEki kui haigekassa kehtib.DR Kadastik

Loe edasi

Raseduse ajal ilmuv haigus

Kui ohtlik on emakakaelapõletik raseduse algfaasis ? Abort on hirmus, mida kardan hirmsasti. Millliseid ravimeid tarvitada emakakaelapõletiku puhul?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Emakakaela põletiku ravi sõltub põletikutekitajast. Raseduse ajal avastatud põletikku ravitakse samuti vastavalt põhjusele. Ravimata jäänud põletik võib olla enneaegse sünnituase põhjustajaks.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi