emakavähk 25.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Selline mureküsimus: kui suguvõsas( minu vanaemal) on olnud emakavähk,

kas peaksin siis mingi põhjalikuma günekoloogilise uuringu teha laskma?

Vanus:28

Ja veel. Kui inimene on noorena( veel süütuna) sattunud vägistamise ohvriks,

kas võib sel olla niivõrd kaugeleulatuv mõju, et vahekorda astumine tundub ületamatu.

Ja kui senised kogemused pole midagi meeldivat toonud. Valdav on süütunne ja hirm.

( Ka hirm meesterahva kui sellise ees, mingi tõrge või põlgus või viha )

Või on siiski põhjuseks lihtsalt mõistva partneri ja usaldusliku suhte puudumine? Mida teha?

Tänan vastuse eest

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud küsija!

Emakavähil on tüüpilised kaebused ja esineb sagedamini vanemas eas (posmenopausaalselt). Teie peate, kaebuste puudumisel, külastama naistearsti kord aastas, kus võetakse onkotsütoloogiline (vähirakkude) uuring emakakaela kanalist.

Vägistamine on väga suur üleelamine ja võib jätta jälje kogu eluks, kui selle probleemi lahendamisega mitte tegelda. Te saate asjadest õigesti aru: valdav on süütunne ja hirm.

Peaksite pöörduma psühhoterapeudi poole. Soovitan selles küsimuses konsulteerida ja nõu küsida dr. Kai Haldrelt (Pelgulinna Sünnitusmaja noortekabinet) kasvõi telefoni teel. Arvan, et ta suunaks Teid parima asjatundja juurde.

Olete tubli, et alustasite probleemi lahendamisega. Soovin Teile energiat tegutsemiseks ja murede ületamiseks.

Naistearst Galina Litter

tel. 6052 739, -715