Spiraal läbi emaka? 22.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Küsin, kui "tavaline" see on, kui selgub, et spiraal on asetamisel läbinud emakaseina? Palun ärge öelge, et nii ei juhtu, sest minul juhtus (eemaldati laparoskoopiliselt mõned aastad tagasi). Pärast ei söandanud enam teist korda sama vahendit kasutama hakata. Kas mu kartus on õigustatud, et jälle nii juhtub? Kas niisugune asi sõltub panijast või minu organismist (olin siis 32)? See pandi mulle pärast 2. sünnitust (1 kord oli menstr. olnud) ja 3. last jäin ootama, kui eelmine oli 8-kuune (teadsin enda meelest, et mul on spiraal, mis muidugi ka sünnitusel välja ei ilmunud). Laps on igatahes tragi ja armas!

Aitäh.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud küsija!

Iga operatsioon on seotud riskiga.

Tüsistusena emaka perforatsiooni esineb emakasise rasestumisvastase vahendi paigaldamisel harva. See sõltub paljust, kuid eelkõige teatud riskidest: sünnituse järgselt (emaka sein on veninud ja õrn), raseduse katkestamise järgselt; neil, kel on olnud palju emakaõõne puhastusi või raseduse katkestamise operatsioone jm.

Tähtis on arstile öelda kõik eelnevad manipulatsioonid koos tüsistustega. Arst saab neid arvestada spiraali paigaldamisel.

Tore, et laps on tragi ja armas! Edaspidi võiksite mõelda hormoonspiraalile Mirena. Ta on kujult "suurem", s.t. ohutum paigaldada, hiljuti presenteeriti uut paigaldamise süsteemi, tema rasedusvastane garantii on 100%, tal on põletikuvastane, vähivastane toime jt.

Naistearst Galina Litter