uriinipidamatus 21.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on mure, mis puudutab minu vanaema. Ta on 83 aastat vana ja oma põlvehädade tõttu ta hästi liikuda ei saa, mistõttu pöördun ma Teie poole interneti vahendusel.

Tal on uriinipidamatus ja teda huvitab kas on võimalik seda häda operatiivsel teel ravida.

Kas vastab tõele, et Tartus selliseid operatsioone tehakse?Kas neid operatsioone tehakse ka mujal Eestis?

Ta on Rakvere Haigekassa liige. Kas haigekassa hüvitab vastava operatsiooni kulud?

Milline on vastava operasiooni tulemuslikkus? Millest see sõltub?

Kelle poole peaks pöörduma ?

Teid abi eest siiralt ette tänades,

Andres.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Sellises vanuses on kindlasti põhjuseks lihaste ja sidekoe nõrkus. Ainult teatud liike uriinipidamatust on võimalik opereerida, paljudel juhtudel aitab ka medikamentoosne ravi. Arvestades patsiendi kõrget vanust ,arvaksin et proovida võiks esialgu rohtudega ja kui tervis lubab,siis operatsiooni kui selleks üldse on näidustust. Põhimõtteliselt tegelen ise selle probleemiga ja kui soovi on siis peaksite tulema vastuvõtule Tartu Naistekliinku nõuandlasse. Minu vastuvõtt on neljapäeviti k 09-13.00,registreerimine telefonil 448-988 registrartuuris või vastuvõtu kabinetis neljapäeviti 448-999 . Rakvere haigekassa Tartus kehtib. Kõike head soovides dr. Kadastik