Kerge sügelus 20.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mind piinab kerge sügelus tupes aeg ajalt ja õrn valu urineerimisel. Olen teinud kõik suguhaiguste uuringud läbi ja leiti ainult pärmseen, mille vastu sain tupekuulid. Tegin kuuri läbi, aga ikka on nagu samad tundemärgid säilinud, voolus on ehk veidi vähenenud, aga selle üle pole ma kurtnud oluliselt. Ja peale vahekorda tekivad mehele väikesed punased laigukesed suguti pea peale, mis järgmisel päeval juba ära kaovad. Keegi mingeid põhjusi ei leia, kuidas siis toimida?

Teid juba ette tänades,

Eve

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Eve! Kirjelduse järgi on Teil tõepoolest tegemist pärmseente poolt põhjustatud tupepõletikuga.Kõige tavalisem kandidoosist tingitud vulvovaginiidi tunnus ongi sügelemine,valulik urineerimine ja tupe limaskestade turse.Mõnikord kaasnevad ka limaskesta fissuurid ja väikesed leemendavad haavad.Ka partneri vaevused on üsna tüüpilised.Ilmselt peaksite lisaks lokaalsele ravile kasutama ka süsteemset ravi.Vaginaalkandidoosi korral määratakse DIFLUCANI 150mg ühekordse annusena suu kaudu.Ka eesnaha kandidootilise põletiku raviks sobib DIFLUCAN 150mg ühekordse annusena suu kaudu.