Rindadest 20.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Aitäh vastuse eest, dr. Litter!

Ma ei oska rindade puhul ise midagi kahtlustada, kui üks suurem on teisest, küll aga häirib see mind pigem. Olen 33a. Kuna olen küllalt enese välimusest igatpidi väga hooliv, siis püüan endast kõike teha, mis võimalik ja vajalik. Ühe rinna erinevus teisest pani mind mõtlema ja muretsema, äkki on midagi olulist ja kunagi hiljem võib osutuda probleemiks, kuna meedias kirjutatakase palju naiste rindade probleemidest. Kui jutt rindadeni läks, siis menst. eel nädal ette on vahest rinnad niii valusad, et kerge puudutus on ka valuline, veresooned on kui traadid. Kas see on tavaline?

Kui Teile vastuvõtule tulla, kas haigekassa kaart kehtib ja millised on vastuvõtu tasud?

Parimad kevadtervitused

Ida

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Ida!

Harju kindlustatutele on soodustused. Kuna Te piimanäärmete vähi riskigruppi ei kuulu, tuleks mõelda noortel esinevatele hormoonmuutustele, healoomulistele tsüstidele või põletikele. Seetõttu tuleks alustada günekoloogilisest staatusest, munasarjade ultraheliuuringust, rindade palpatsioonist ja vajadusel saata rinna ultraheliuuringule. Vereanalüüs võiks näidata põletikke. Peale kõike seda oleks tark konsulteerida plastikakirurgiga, n. dr.T.Raiega.

Vastuvõtud on 195.-, 150.-, 125.-, 100.-. Vereanalüüs 21.-, SR 10.-, CRV 27.-.

Helistage ja tulge võimalusel m.tsükli 5.-15. päevani.

Naistearst Galina Litter