Vaktsineerimine genitaalherpese vastu 18.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Palun kas Teie osaksite kommenteerida, mis see vakstsineerimine endast kujutab? Kas tõesti võib genitaalherpes kaduda mõneks aastaks? Mis võib selle protseduuri maksumuseks olla?

Ette tänades,

Diana

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Diana!

Eesti naistearstidele ei ole ükski ravimfirma genitaalherpese vastast vaktsiini tutvustanud. Genitaalherpest tekitav viirus jääb elu lõpuni spinaalganglionidesse. Raviga on võimalik hoida remissiooni, nn. "hoida kontrolli all".

Küsige lisainformatsiooni Eesti tippspetsialistilt dr.Airi Põderilt samas portaalis.

Naistearst Galina Litter