munasarja lõhkemine 13.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mida kujutab endast munasarja lõhkemine? Millest on see põhjustatud?

Ning millised tagajärjed sellega kaasnevad?

Ette tänades

Riina

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Apopleksia on ovultsiooniaegne munaraku vabanemine ,millega kaasneb munasarja koe vigastus. Tekib verejooks,mis reeglina siiski ei vaja operatsiooni. Mõnikord aga verejooks on suurem ja tehakse laparoskoopia selleks,et kõht puhastada verest ja vigastatud munasari õmmelda või koaguleerida. Põhjuseks on läbipõetud munasarja põletikud, hormonaalsed põhjused ,organismi omapära. Tekib sageli vahekorra ajal või vahetult peale seda.Võib tekkida ka rahulolekus.