Valud menstruatsiooni esimestel päevadel 12.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 23.a. neiu. Esimest korda vahekorras olin alles pool aastat tagasi. Peale seda olen kaks korda olnud hädas tupeseenega, mida ravida oli päris raske. Arst kirjutas mitmeid karpe tupekuule. Kaks kuud tagasi hakkasid mul mestruatsiooni esimestel päevadel olema tugevad valud, mida leevendada sain vaid tablettidega. (No-Spa) Ennem ei ole mul sellist asja olnud. Millest võib see tuleneda?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Arvan,et Teil on tegemist premenstruaalse sündroomiga.Nimetatud haiguse teke eeldab munasarjade tsüklilist talitlust.Väga hästi aitaks kindlasti kombineeritud rasestumisvastased tabletid (kui soovite ka rasestumisvastast toimet).Ka mittesteroidsed põletikuvastased ravimid vähendavad valu,näit.IBUMAX,IBUPROFEEN,DIKLOFENAK jne.Ka kuningakepi seemneõli ja B-vitamiinid on soodsa toimega.