mis see on??? 11.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 19 aastane neiu ja olen poolteist aastat elanud suguelu ainult ühe partneriga. Mul on ka valge voolus, kuid lisaks sellele umbes kolm kuud tagasi tuli mul tupest rohket kollakas-rohekat voolust, mis kestis u. viis päeva. Otsustasin minna naiste arstile, kus käisin kuu aega peale seda voolust, kuid analüüsi tulemused olid korras. Kolm nädalat on kestnud valud vahekorras olles. Kaks kuud (jaan. ja veebr.) olen võtnud ka rasestumisvastaseid tablette Logest. Kas mul võib olla mingi põletik või mingi seenhaigus, sest minu arvates mina terve olla ei saa.

Palun vastake minu küsimusele ja andke nõu edasiseks tegutsemiseks.

Teid ette tänades.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirjelduse järgi võiks Teil tõepoolest tegemist olla seenhaigusega.Pärmseente poolt tekitavate põletike esinemus on tõusnud ja selle põhjuseks on laialdasem antibiootikumide kasutamine.Teised soodustavad faktorid on rasestumisvastaste tablettide kasutamine ning kemikaalide üleliigne kasutamine intiimhügieenis.Antibiootikumid hävitavad normaalsesse mikrofloorasse kuuluvaid laktobatsille.Östrogeen soodustab pärmseene kinnitumist epiteelrakkudele ja selle võimet moodustada niidistikku.seetõttu suurendavad nii rasedus kui ka rasestumisvastaste tablettide kasutamine pärmseene esinemist.Pärmseenekatarr on üks paljudest seksuaalvahekorra ajal tekkiva pindmise(mitte sügaval esineva)valu põhjustest-kui see pärast lihtsat ravi ei kao,tuleks abi otsida spetsialistilt