Veritsus menstruatsioonitsükli keskel 26.09.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Lugu selline, et juba teist kuud on mul enne päris menstruatsiooni algust hele veritsus (algab umbes tsükli 25-ndal päeval ja kestab kuni menstruatsiooni alguseni 32-33 päeval - no eelmisel kuul oli selle ajani, see kuu ei tea veel kaua kestab ja millal täpselt päevad algavad). Peale esimest korda käisin ka arsti juures, arst mingit patoloogiat ei tuvastanud ja pakkus, et kui veel juhtub, siis uurime edasi, aga võib-olla on ühekordne juhtum sõltuvuses horonaalsest tasakaalust vms.
Olgu öeldud, et paar-kolm kuud tagasi tekkis mul uus seksuaalpartner (ehk just sellest ajast ka probleemid), enne seda ei olnud suguliselt aktiivne mingi periood. Oleme olnud vahekorras ilma kondoomita, kuna vere kaudu levivad haigused on testitud ja muude suguhaiguste osas enda teada ka midagi ei tohiks olla. Peale esimest pikka vahekorda ilma kondoomita tekkis mul mitu nädalat kestev põiepõletik (sõin antibiootikume) ja saan aru, et see võib tekkida, kuna inimeste bakterid/mikrofloora vajavad üksteisega harjumist. Ka hiljem vahekorras olles tekkis põieärritust ehk siis see põieteema on ka nende koosoldud kuude jooksul aktuaalne olnud. Arst, kelle juures käisin, arvas, et see võib ka seotud olla veritsusega, et mingi tasakaal on paigast ära.

Mis teie arvate asjast ja mis peaks olema edasised sammud?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Teil on õigus, iga uue partneriga ja kaitsmata vahekorra järel on soovitav end testida STLI seksuaalsel teel levivatele infektsioonidele, eriti urogenitaalsele klamüdioosile, gonorröale, Mycoplama Genitaliumile. Ilma uuringuteta ei saa neid põletikke ei kinnitada ega ka välistada.
Kaasajal on võimalik uurida ka tupe mikrobiootat kandidiaasi paneelile, Atopobiumile, Gardnerellale jms.
Välistada ei saa nn mesinädalate põiepõletikku, kui kõik muu on välistatud.
35-aastaselt on tasuta PAP sõeluuring. Kas olete vaktsineeritud HPV vastu?
Soovitused: ise saate apteegi käsimüügist osta Lactacyd sensitive, Klotrimasool kreemi, Intimina libesti, lugeda ja tarvitada ecocillin.ee

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid