rinnavalu 30.05.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 33 aastane, mittesünnitanud naine. Kolm nädalat tagasi algasid paremas rinnas valud, kuna aeg langes kokku menstruatsioonieelse perioodiga, siis väga ei muretsenud. Kuid nüüd on mens läbi, aga valu püsib. Valu ei ole küll nii tugev kui varem, aga tunnen ebamugavust ikkagi. Rinda kombates leidsin kaenla alt ka väikese tihendi, mis katsudes nagu liikus näppude all. Tihend ise katsudes valus ei ole. Valu ei ole püsiv, pigem käivad sellised valusähvatused kaenla alt rinna poole, nibuni välja.
Mul on varasemalt olnud ka kaenlaaluste lümfisõlmede põletikke, kuid need on 3-4 päevaga tavaliselt ise üle läinud. Mõned kuud tagasi tekkis mul ka punane laik samale rinnale, tundus samuti nagu põletik, kuid ka see läks mõne päevaga ise üle.

Kas praegu võib olla samuti põletik? Üldine enesetunne on hea, palavikku pole. Kas on kasvaja võib anda sellist valu? Panin endale aja ka ultrahelisse kirja, kuid see on alles 3 nädala pärast.

Aitäh!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Esmalt tuleb oma pereõe juures anda kliiniline vere analüüs põletike välistamiseks või kinnitamiseks.
Noortel on esmaseks rinnauuringuks rindade ultraheliuuring, mida teostatakse I faasis ehk siis m tsükli 5.-15. päevani, sest noortel naistel on rinnakude tihke ja II faasis ei tunne ega näe piisavalt. Kui tarvitate antibeebipille, EVRA plaastreid või NuvaRingi, siis 7 ravimivabal päeval.
Kaebused ei ole iseloomulikud rinnavähile, nii, et muretsema ei peaks.
Kui saadte minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukoodi ja viimase menstruatsiooni alguse kuupäeva, siis saan anda aja järgmiseks nädalaks.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid