Koposkoopia ja PAP test poole aasta pärast 17.05.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Destembris 2016 oli tehtud kolposkoopia mille tulemuseks oli: Kolposkoopiale suunamise näidustus: LSIL Kolposkoopia: Diagnostiline ektoopia mõõdukas atüüpiline transformatsioon kl 2-3 suunas väike peenpunktiline kolle, hajusate piiridega. IV ja I kvadrandis üksikud atseetovalge äärisega avatud näärmed. Ülahuulel ektoopia pinnal laienenud kapillaaride võrgustik.   Äädikhappe test Nõrgalt positiivne. Võetud PCR HPV Leid sobib LSIL-le. Kordusuuring 6 kuu pärast.

Poole aasta pärast Pap testi tulemus on selline:

Lameepiteeli kirjeldus-Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. -
Transformatsiooni tsoon-Lameepiteeli metaplaasia. -
Silinderepiteeli kirjeldus-Silinderepiteel patoloogiata. -
Neutrofiilid-Neutrofiile mõõdukalt. -
Floora Kepiline mikrofloora. -
Diagnoos M00120 (NILM /negative for intraepithelial lesion or malignancy/)

Kas olukord on paranenud, või mul on jäänud düsplaasia?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Leid on kadunud, seega düsplaasiat uue analüüsi järgi ei ole, siiski igaksjuhuks uus tsütoloogia veelkord 6 kuu pärast. Düsplaasiad reeglina kaovadki, seega teatud muutusi jälgitakse.
DRKadastik