Menstruatsioon kestab juba 14ndat päeva ja lõppu ei näi tulevat 28.02.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Menstruatsioon kestab mul juba 14ndat päeva ja lõppu ei näe tulevat. Mul pole kunagi midagi sellist olnud. Senini on kõige suuremad tsüklihäired olnud kaks korda elu jooksil, mil mens. on üldse vahele jäänud või veidi hilinenud/varem tulnud aga kunagi mitte kestma jäänud. Sellel tsüklil oli ka esimest korda OV ajal määrimine paariks päevaks ning 5 päeva hiljem taas määrimine paariks päevaks ning siis omakorda uuesti väike määrimine enne, kui mens. hakkas.
Mens. hakkas üsna tavaliselt koos kõigi oma sümptomitega (hellad rinnad, alaselja valu, krambid) ja tavaliselt kestab mul 6 päeva. Sümptomid olid ammu kadunud aga voolus kestab edasi. Mul pole valusid ega muud pidi paha olla. Voolus on selline vahel keskmine ja vahel keskmisest väiksem. Esineb ka mõningaid vereklompe. Küll aga näiteks täna on taas alaselja valu ja vähesel määral krampe aga kalendri järgi peaks taas OV olema täna (ma ei tea, kas see saab põhjuseks olla). Eile sealjures oksendasin ja tõusis kõrge palavik, kuid tänaseks on kõik möödas (kahtlustan väikest toidumürgitust). Mainin veel, et ma pole kunagi rasestumisvastaseid tablette tarvitanud.
Kontakteerusin ka varem arstiga aga tema ütles, et pean olukorraga leppima, sest kui pole valusid, suurt veritsust ega muid kaebusi, siis ei olegi arstil midagi suurt ette võtta aga, et kui see kordub, siis kindlasti arstile pöörduda.
Milles asi võib olla? Kas väga varajase raseduse katkemine võib olla põhjus? (Pole testi teinud). Kaua selline veritsus kesta võib? Mida te soovitate ette võtta?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pikaajalise ebakorrapärase veritsuse võimalikke põhjuseid on palju erinevaid. Kõigepealt soovitan teha rasedustesti, sest veritsuse põhjus võib olla nii varajase raseduse katkemine kui ka emakaväline rasedus. Positiivse testi korral peaksite koheselt arsti poole pöörduma. Ka siis, kui test on negatiivne, kuid veritsus kestab edasi, peaksite pöörduma arsti poole. Põhjuse selgitamiseks on vajalik günekoloogiline läbivaatus koos ultraheli uuringuga.