Pidev tumepruun voolus 26.02.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mureks on pea kaks aastat kestnud pidev pruun voolus. Tundub, et hakkas umbes sel ajal, kui hakkasin tarvitama minipille (auraga migreeni tõttu läksin kombineeritutelt üle), kuid kaebused ei hakanud koheselt vaid mõndade kuude möödudes. Seega ei oska otsest seost näha.

Siis jätsin pillid üldse ära, aga pidev tumepruun voolus (peaaegu igapäevane) ja väga harvad menstruratsioonid jäid edasi käima.

Olen teinud hormoontesti, suguhaiguste testid, kolposkoopia, hiljuti hüsteroskoopia. Kõik näitajad on normis ja testid korras. Naistearst kirjutas kaheks kuuks kombineeritud pillid ja nendega kadus probleem koheselt ära ning menstruratsioonid olid normaalsed, kuid migreenide tõttu ei soovi ma siiski pille tarvitada. Nüüd olen täiesti pillivaba ning kaebused tagasi. Samuti tunnen aeg-ajalt suurt nõrkust ja külmavärinaid.

Olen nõutu mida edasi teha või uurida. Kilpnääret? Midagi muud? Probleem segab igapäevaelu. Pille ei soovi tarvitada. Menstruratsiooni pole 2 kuud olnud (lapseootel ei ole) -- ainult igapäevane pruun voolus. Võibolla oskate ka midagi looduslikku soovitada, mis menstruratsiooni esile kutsuks / kehale selles osas hästi mõjuks?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Teile on tehtud põhjalikud uuringud ja analüüsid, et välja selgitada veritsuse põhjust. Kuna kombineeritud pillidega pidev veritsus kadus ja tsükkel reguleerus, siis selle alusel võib öelda, et antud juhul on ebakorrapärase veritsuse põhjuseks munasarjade funktsiooni häire. Soovitan menstruatsiooni esilekutsumiseks ja tsükli taaskäivitamiseks gestageen-ravi 10 päeva ( näiteks Duphaston 10 mg 2 korda päevas ). Hormonaalset tasakaalu ja tsüklit aitavad looduslikest vahenditest taastada kuningakepiõli, mida samuti soovitan võtta. Kuna olete aeg-ajalt tundnud nõrkust ja külmavärinaid, siis selles osas soovitan pöörduda analüüsideks perearstile. Kilpnäärme töö hindamiseks määratakse verest kilpnääret stimuleeriv hormoon ( TSH).

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Pruunikas määrimine

Tere
Olen 21.aastane ja viimased 3 või rohkem aastat olen kasutanud Yasminelle pille. Elan aktiivset suguelu. Päevad peaksid algama u nädala pärast, kuid umbes nädal aega tagasi algas mul tugev määrimine. ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Pillide foonil tsüklihäire võib olla nt siis kui olete pillide võtmise mingil päeval unustanud. Võimalik,e tkui te lükkasite mensest edasi, siis muutus teie tupemikrofloora. Kui Ecovag ei aidanud, ...

Loe edasi

Tumepruun voolus

Tere! Võtan Jeanine pille juba üle aasta, kuid nüüd hilinesin tabelti võtmisega ca 10 tundi (see oli 15. tablett pakis). Päev hiljem tekkis tumepruun voolus ja selline ebameeldiv tunne tupes ja kõhus, ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Antibeebipillide tarvitajatel esineb sagedamini vooluse rohkenemist, vahel ka tupeseene ägenemist. See on enamasti elustiili probleem, tegemist ei ole klassikalise suguhaigusega ...

Loe edasi

Rasestumine

Tere!

Ise 34a, laps 4. Nüüd soov teise lapse järele, kuid rasestumine ei õnnestu. Tablettide, plaastrite lõpetamine juba 1,3 aastat tagasi, kuid ikka pole õnneks läinud. Esimesega mingeid ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere!Kui menstruaalveri on vähene ja pruuni värvust,siis peaks tsükli teises faasis vaatama ultraheliga emaka limaskesta paksust.Võimalik,et östrogeensid hormoone on vähevõitu.Abikaasal peaks siiski uus ...

Loe edasi

määrimine

Tere!
Olen 28 a. naine,rasedusi pole olnud,aborte samuti.Lõpetasin eelmisel aastal detsembris rasestumisvastaste tablettide(Diane 35,tarvitanud 6 aastat) võtmise seoses rasestumise sooviga. Esimene ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Võimalik,et on hormonaalsed häired. Usun, kui lähete arstile 3 nädala möödudes., saab täpsustatud. Kui on tugevad valud, siis peate varem erakorralilselt pöörduma arstile. DR Kadastik

Loe edasi

günekoloogiline põletk?

Olen 20-aastane naine, viimasel ajal olen välistel suguelunditel täheldanud õrna sügelust, pärast pesemist kaob sügelus ära, ent mõne aja pärast on jälle tagasi. Eile oli ebamugav urineerida. Ka on veidi ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Võib olla tupe mikrofloora muutus, millest tingitud ebamugavus ja suurenenud voolus. Tekkepõhjuseid on palju, nt vale pesemisvahendiga pesemine, pidev pesukaitsete tarvitamine, stress jne. Soovitaks ...

Loe edasi

päevade kohta

mul on juba teist kuud järjest selline situatsioon, et päevad kestavad ainult kolm päeva ja veri ei ole punane, vaid nagu tumepruun ja määrib. voolust ei ole. samas kuskilt ei valuta ja muid probleeme ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
miks vereeritus menstruatsiooni ajal on jäänud minimaalseks, on raske öelda, sest võimalikke põhjusi on palju ja vajalikku infot Teie kohta vähe. Minimaalset veritust võib põhjustada rasedus, ...

Loe edasi

Voolus ja kihelus

Tere! Olen 24a. Muret teeb mulle pidev voolus ja valud alakõhus. Aasta tagasi diagnoosis arst haavandid ja peale ravi oli umbes 6 kuud kõik täiesti normaalne. Siis tekkis uuesti voolus ja suguelu ajal ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Normaalne tupevoolus on valge ja lõhnatu. Kui analüüsid on olnud korras, kuid aeg- ajalt siiski häirib kihelus ja voolus, soovitan kasutada laktobatsillidega tupekuule( Vagisan), mis aitavad taastada ...

Loe edasi

Voolus

Mul on mure, millele ei oska kindlat põhjust leida. Nimelt u paar nädalat tagasi algas mul tumepruun, tumedate klimpidega voolus. Määrib pesu. Mitte mingisugust halba lõhna pole, võiks öelda, et lõhnatu. ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Sinu mure on ilmselt tingitud sellest, et oled hakanud peale pausi uuesti pille võtma. Esimestel kuudel võib veritsus olla, kuid see peaks mööduma.
Kindlasti ei peaks pillide võtmist praegu ...

Loe edasi

Tere!

Olen 20-aastane neiu ja alustasin rasestumisvastaste tablettide MERCILON võtmist 7. märtsil (so. menstruatsiooni esimesel päeval). Kohe pärast tableti võtmist märkasin menstruatsiooni vere hulga vähenemist. ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Sageli pillide alustamisel võib esineda vähene määrimine esimesel kuul, vähem esimestel kuudel, mis reeglina on mööduv. Organism harjub pilllidega ja seega midagi ohtlikku ei ole.

Loe edasi

Postinori järelmõju?

Tere! Oktoobri alguses võtsin Postinori (2 tabletti, esimese 48 h pärast ja teise 12h möödudes). Päevad oleksid pidanud algama 4 päeva pärast (tsükli pikkus 35-40 päeva), aga algasid 8 päeva pärast. Veritsust ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Tere Krista!

Postinor põhjustab tõesti menstr.tsükli häireid. Seetõttu tulebki Postinori kasutada vaid - hädaabi - tabletina. Ei oleks õige Postinori ette planeerida.

Märkige menstruatsioonide ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi