Mirena spiraal ja halb enesetunne menstruatsiooni ajal. 14.12.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on olnud menstruatsioon alati rohke vere ja suure kõhuvaluga, umbes 2 aastat tagasi lasin tänu sellele paigaldada hormoonspiraali. Kõhuvalust sain küll lahti, kuid menstruatsioon kestab siiani edasi, küll nüüd vähesema vereeritusega, aga see-eest. pikemalt. Iga kuu kuskil poolteist kuni kaks nädalat kokku koos määrimisega.

Vere konsistents on samuti erinev, varieerub helepunasest pruunini. Lisaks sellele on viimane aasta hakanud enne menstruatsiooni ja selle ajal kael, ülaselg valutama ning alati on lisaks väike palavik kuni -37,3 , pluss meeleolu häired, kuumahood, halb enesetunne, väsimus, või vastupidi öised ärkamised, keskendumisraskused jne. Korra on ka selle spiraali ajal u. pool aastat tagasi meeletu kõhuvaluga kahtlustatud emakapõletikku , mille puhul antibiootikume välja kirjutati, kuid hiljem avastati et mul paremal pool 3 x 6 x 4 cm tsüst, ja arvati et ka ehk siis mingi muu tsüsti lõhkemisest oli see kõhuvalu.

Kui reaalne on et hormoonspiraal mullle neid vaevusi võiks põhjustada ja kuna mul on diagnoositud ka paar aastat tagasi peale sünnitamist kilpnäärme alatalitus (võtan iga päev türoksiini, viimased analüüsid korras), siis kas võib olla et hormoonspiraal ei sobi hoopis tänu sellele kilpnäärme alatalitusele?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Olen teiega nõus, need on tüüpilised kollakeha hormoonide (liia) kõrvaltoimed, mida paljud patsiendid ei talu. Kuna Mirena on Soome toode, siis paigaldatakse seda seal (liiga) sageli.
Alakõhuvalu ja vererohkete menstruatsioonide vastu sobivad kõik KHK kombineeritud hormonaalse kontratseptsiooni meetodid: KOK kombineeritud oraalne kontratseptsioon ehk antibeebipillid, plaastrid, NuvaRing. Neid saate ise manustada, kleepida, paigaldada ja soovi korral lõpetada kasutamise.
Kuna emaka õõnde on viidud ravimkapsel, mis sisaldab vaid kollakeha hormooni, mitte kaht hormooni, siis tsüklikontroll ei ole täiuslik ja esinevad pidevad määrimised, mis on Mirena eemaldamiste peamised põhjused patsientide soovil. Ka temperatuuri tõus kuni 37,5 on normaalne II faasis ja neil, kel on Mirena jms. Samuti funktsionaalsete tsüstide esinemine on Mirena patsientidel tavapärane.
Lugege meie kodulehelt juurde:
http://naistearst.ee.klient.veebimajutus.ee/?pid=15&sid=154
Progestiiniga seotud:
Mõlemiga seotud:

Kui te ei suitseta, olete normkaalus, pr terve ja perekonnas ei ole alla 45a esinenud trombe, insulti, infarkti, siis valige kas antibeebipillid, plaastrid või NuvaRing.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid