emakakaela täpsustamata düsplaasia 11.11.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere
Selline mure,et mul emakakaela täpsustamata düsplaasia diagnoos hetkel. viimasest arsti visiidist on möödas 9 kuud kuigi pidin poole aasta möödumisel minema aga polnud võimalik. Menstruatsioon on alati väga täpne olnud aga nüüd viimased paar kuud on ebaregulaarsed. viimased päevad algasid 23 okt viie päevase kestusega (ongi 5 päevalised) . nüüd aga 11 päeva eelmiste päevade lõppemisest tekkis kummaline veritsemine mis ei olnud pidev ja pigem pruunika värvusega mis kestis 2 päeva ja 3 päeval läks see üle uuele menstruatsioonile. mure ongi selline et mida see tähendada võib`? arsti aeg on alles 2 detsember. kas võib oodata oma arsti vastuvõtuaega.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, ilmselt tegemist tsûkliháirega, kuid válistada ei saaks ka rasedust. Soovitan teha kodune rasedustest ja kui on rasedus siis pôôrduge erakorralisse kabinetti. Muidu vôite oodata detsembri alguseni kui just suurt verejooksu ei teki. Dr Kadastik