Pidevad kuseteede põletikud 17.10.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, doktor Litter! Olen 58-aastane naine, kel viimase 10 a jooksul olnud korduvalt põiepõletikke, kuid allunud ravile. Selle aasta algusest lausa iga kuu kusteede põletikud, millega kaasneb väikeses koguses sage urineerimine, pakitsus, valu alakõhus, seljas. Kõikvõimalikud uuringud (ultraheli, kompuuter, tsüstoskoopia, günekoloogi külastus, neeruarsti külastus ) tehtud. Uriini analüüsis pidevalt leukotsüüte 500, erütrotsüüte 150, viimati ka valku, soolasid, kristalle..Enamasti pole külvid aeroobset kasvu näidanud, kuid põletik püsib ja seega iga kuu saanud raviks kas Ciprinoli või Nolicini, vahepeal ka Nitrofurantoini...Seni kuni antibiootikumi võtan, on enesetunne veidi parem, kuid ravi lõppedes algab kõik otsast peale. Seekord leiti lausa 3 bakterit uriini külvis: colibakter, enterobakter ja citrobakter ning taas raviks Ciprinol. Hügieeniga on korras, arst kõik teinud, kuid probleem süveneb ja viimased korrad juba põletik neerudes. Palun, kas Te oskate nõu anda,kas selline lõputu bakterite vohamine, ravile mitteallumine ja olukord võib olla tingitud östrogeenide defitsiidist ja hormonaalse tasakaalu häirumisest ja milline oleks lahendus?Tänades patsient

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

On selge, et tegemist on urogenitaalse atroofiaga, östrogeendefitsiitse seisundiga ehk tupekuivusega ja düsuuriga-urineerimise ebamugavusega, mis on üleminekuea tavapärane probleem.
Enamasti ravi antibiootikumidega süvendab neid kaebusi.
Ka inkontinentsiga on võimalik kaasaja tasemel võidelda. Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, broneerin aja vastuvõtule.
Käsimüügist saate osta Domina Elegans intiimpesugeeli, intiimrätikuid, Ladee Intim kreemi.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid