veritsus tupest peale päevi 24.06.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere mul algasid päevad 16.06 ja lõppesid 20.06 kuid 22.06 mustärkasin tualetis käies pühkides taas heledat verd rohkem nagu määriks kui paberiga pühkida ja natuke alakõhus tuikab kergelt justkui enne päevade algust.varem pole sellist asja olnud. enesetunne on hea väljaarvatud stress mul on ka pidevad külma ja kuumahood vaheldumisi kas on tegemist algava kliimaksiga.Verd tuleb ainult tualetis käies ja piisab pesukaitse all hoidmisest.kas on tõenäoline et sellises vanuses võivad sellised hormonaalsed muutused tekkida et välistada hullemat suguühte ajal verd ei tule valulik ei ole tekkis ainult esimest korda tupekuivus.ette tänades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Olete 47 aastane, see tähendab, et premenopausis naine. Sellisel perioodil on erinevat tüüpi tsüklihäired sagedased, samuti esineb sellel perioodil paljudel naistel kuumahoogusi. Kuna tsüklivälise veritsuse põhjuseks võivad olla ka põletik, emaka polüüp, müoom ja muud günekoloogilised probleemid, siis põhjuse väljaselgitamiseks peaksite arsti poole pöörduma.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Veritsus

Probleem on selles, et mul on tupest pidev veritsus. Ma võtsin SOS-pilli 25. juunil. 5 juulil hakkas määärima, 11. juulil hakkasid päevad ja peale seda on pidevalt määrinud. Vahel on voolus suurem vahel ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. SOS pillid võivad põhjustada tsüklihäireid ,mille foonil on võimalik ka rasetumine. hiljem. Kuigi rasedustest oli viimati negatiivne, soovitaks ikka minna arsti juurde ja teha verest test. Kui rasedust ...

Loe edasi

Veritsus vahekorrajärgselt

Tere!

Aasta tagasi opereeriti suure müoomi tõttu emakas. Munasarjad ja emakakael jäid alles. Probleem selles, et peale vahekorda immitseb tupest verd (mitte palju) ja on ka valu alakõhus. ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Tõenäoliselt jäi operatsioonijärgselt lisaks emakakaelale ka küllalt suur emakakönt.Soovitan Teil siiski naistearsti vastuvõtule registreerida,et emakakaela põletikulist protsessi välja lülitada.Lisaks ...

Loe edasi

suur mure-pikaajaline veritsus

Tere! Olen 45 aastane murelik naine. Sain kevadel kutse minna pistelisele emakakaelavähi uuringule. Uuringute ajal oli natuke valus ja tekkis millegi pärast veritsus millest saigi kõik alguse. Õrn veritsus ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Ilmselt tehakse Teile emakaõõne prooviabrasioon.Tõenäoliselt on östrogeensete hormoonide sisaldus piisavalt kõrge ja kollaskehahormooni sisaldus madalavõitu.Piltlikult öeldes ripub emaka limaskest ...

Loe edasi

voolus

Mul on esinenud ikka tumedamat tupevoolust peale mensest, kuid nüüd hakkas mõned päevad peale partneriga vahekorras olemist tupest tumepruuni voolust erituma. Kas see võib olla minul endal organismisisene ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere
Vahekorra järgne veritsus võib olla põhjustatud emakakaela põletikust või muust emakakaela muutusest (näiteks polüübist, haavandist jne). Kui Teil on emakasisene vahend (spiraal), võib veritsust ...

Loe edasi

veritsus peale vahekorda

Mure järgmine: mõnikord on peale vahekorda tupest olnud vähene veresegune eritis, mis möödub poole tunniga. Millest see võiks tingitud olla? Kusjuures partneri mõõtmed ei ole ka kõige väiksemad....

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Probleemi nimetus on postkoitaalne veritsus.
Täpsustamiseks tuleks plaanilises korras pöörduda naistearstile, et lülitada välja emakakaela -, tupe -, sugulisel teel levivad ...

Loe edasi

Vereeritus peale vahekorda

Tere,
Pöördun Teie poole järgneva murega. Viimase paari nädala jooksul on mul juba kolmas kord peale vahekorda vähene vereeritus. Tupest välja voolav sperma on veresegune. Hilisemat määrimist ega ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Suure tõenäosusega on tegemist probleemiga emaka kaelal (põletik, polüüp vms). Ilma läbivaatluse ja analüüsideta on raske täpselt öelda, millega on tegu.
Kui veritsus kordub võite pöörduda ...

Loe edasi

pastinoril logestile

Võtsin vajadusel postinori. Umbes nädal peale päevi. Ja siis umbes nädal peale postinori võtmist (kaks nädalat peale päevi siis) oli mul kaks päeva veritsus. Arvates, et tegu on päevadega hakkasin võtma ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Nädal peale Postinori võtmist tekib väga sageli veritsus kui reaktsioon sellele hormoonile, tegemist pole menstruatsiooniga. Sellest pole midagi katki, et hakkasite siis võtma Logesti tablette. Samas ...

Loe edasi

menstruatsioon

Minu "päevad" oleksid pidanud lõppema 3 päeva tagasi, ent siiski esineb väheke vereeritust ja tuleb sellist pruunikat vedelikku.Olen juba 2 aastat tarvitanud rasedusvastaseid tablette Logest. Kas need ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Võimalik, et vähene pruunakas eritis tupest on seotud pillidega . Kui samasugune pikk veritsus tekib ka peale järgmisi päevi, soovitan konsulteerida naistearsti juures. Sageli aitab pillide vahetus ...

Loe edasi

Postinor

Võtsin Postinori ja menstruatsioon algas kaks nädalat varem (eelnevate Postinori kasutamiste ajal normaalsel ajal). Kas võis olla tegemist lihtsalt verejooksuga (5 päeva) või oli see tõesti mentruatsioon ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
3-5(7) päeva peale Postinori võtmist tekib sageli veritsus, mis ei ole menstruatsioon, vaid emaka limaskesta reaktsioon sellele hormoontabletile.
Menstruatsioon tuleb oodatud ajal või ...

Loe edasi

eritis

Tere dr. Aire,

kasutan juba mitmendat aastat järjest Merciloni tablette. Ka varem on olnud üksikuid päevi, mil olen unustanud tabletti võtta ja miskit pole juhtunud, nüüd aga unustasin ühe ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere Erika.

Vabandan hilinenud vastuse pärast.

Määriv veritsus on suure tõenäosusega tingitud vahele jäänud tabletist. Võtke tablette kuni lehe lõpuni ja jätkake peale tavapärast ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi