raseduse vältimine 31.05.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 38 aastane tugevas ülekaalus naine. Tsükkel regulaarne ning günekoloogilisi vaevusi ega probleeme pole. Põen II tüübi diabeeti ning kõrgvererõhu tõbe. Mõlemad on ravimitega kontrolli all. Kas oskate soovitada muid rasestumisvastaseid vahendeid peale kondoomi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Vanust ja kroonilisi haigusi arvestades kindlasti munajuhade sulgemine või mehel vasektoomia.
Ajutiseks kasutamiseks on käsimüügis alternatiiviks Phramatex sarja tooted.

Meie ühe patsiendi ilus lause: "Tuleb vaktsineerida ja steriliseerida ning siis on elu nagu lill"
Vaktsineerida tuleks uue Gardasil 9 vaktsiiniga HPV kõrge emaka kaela vähi riski viiruste vastu.

Vajate nõustamist, vaktsineerimist, munajuhade sulgemist.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid