Gepretixi annus 26.05.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Peaksin hakkama homme võtma Gepretixi, kuid mul on segadus annusega ja ma ei saa oma arsti kätte, seepärast küsin Teie käest nõu. Arsti juures oli juttu, et võtaksin 100 mg, kuid retsept on kirjutatud 200 mg.
Soovin rasestuda, kuna järjest oli mitu anovulatoorset tsüklit ja enne päevi määris, kirjutati mulle Serophene, mida võtsin viis päeva 50 mg. Folliikul oli kenasti küpsenud ja loodetavasti OV toimus. Nüüd peaksin võtma 10 päeva Gepretixi, aga mis annuses? Kas 200 mg, millele oli retsept ja mille välja ostsin, võib olla õige annus või võib see olla viga ja peaks saama väiksemas annuses? Kas suuremas annuses võttes võib kuidagi võimalikule rasedusele kahju teha?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Gepretix ongi ainult 200 mg tupekuulikesed ja kuna need on tuppe viimiseks ,siis ega siin midagi poolitada ei saa.Loomulikule ei tee see võimalikule rasedusele kahju. Edu soovides,Maie Väli

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

II faasi puudulikkus

Tere! Probleem sai alguse aasta tagasi, kui mul tekkis tsüklihäire ja päevad jäid üks hetk tulemat. Raviks sain Gepretixi ja 2 tsükli läbimisel tundus, et asi sai korda.
Samas oli ka beebiplaan. ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, analüüside põhjal saan öelda, et tegemist tsükli II faasi puudulikkusega. (Progesterooni väärtus madal.) ja ravi Gepretixiga on igati näidustatud. Seda ravi peab tegema vähemalt 6 kuud, alla selle ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi