Tupevalud 20.04.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on tupevalud, vahel lööb ka selga. Valud on sellised, et vahest hakkab sügelema ja siis täitsa valutama. Ma ei tea kas see on ka sellega seotud, et käin viimasel ajal tihti öösiti vetsus , mingi 2 korda. Põiepõletiku välistaks, kuna uriini kogus on normaalne ja verd pole, samuti olen joonud jõhvikatest pressitud mahla ja käinud perearsti juures.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmest selgub, et olete 31-aastane

Kirjutate, et; "olen aasta jookul käinud 6 korda naistearstil,"...
Jääb ebaselgeks, kus tsüst oli, kas tupes, kas Bartholini näärmel, kas häbemel, kas munasarjas vm.
Jääb mulje, et tegemist ei ole põletikega, tegemist võib olla vulvodüüniaga ja düspareuuniga. Kui sisestate need terminid otsingusse, siis saate lisainfot, et probleemidega on keeruline tegelda.
Soovitan pöörduda dr Mare Pruks
http://www.erapraxis.ee/paaridele/
Vahel võib raviks vaja minna ka antidepressante, valuvaigisteid jpm.
Küll aga enamasti need kaebused kas paranevad iseeneslikult või mööduvad vanuse tõustes. Vajate elustiili nõustamist ja toimetuleku nõustamist.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid