polüübid emakas 25.03.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

2 a tagasi avastai polüübid ja kästi kohe ära lõigata, öeldi, et tehakse üldnarkoosiga. Kuna mul momendil polnud mingeid veritsusi kunagi olnud, ei läinud opile, pealegi ei ole ma kunagi narkoosi saanud ja kardan sellepärast. Momendil on verejooks 8 päeva, alakõhus on sarnased valud tugeva mensivaluga, nõrkus, vahel ka pearinglus. Üllatusega loen, et polüübid ei peaks valu tegama. Eile tuli välja suur naha nükk umbes kuus korda seitse

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 64-aastane

Verejooks sellises eas on ohtlik, tuleb täpsustada põhjus, pöörduge koheselt EMO günekoloogile.
Verejooksu peatamiseks ja täpsustamiseks on vajalik diagnostiline abrasioon ning saadud materjal saata uuringule, siis selgub täpne põhjus.
Narkoosi ei tasu karta, kasutatakse uusi lühitoimelisi preparaate, mida süstitakse veenisiseselt.
Parimal juhul võis väljuda sündiv müoomisõlm, harva polüübid; pahaloomulisus tuleb välistada. Pöörduge koheselt valvenaistearstile, suured haiglad töötavad ööpäev läbi.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid