spiraal ja määrimine 11.03.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas see on normaalne teie arvates ka...15.1.16 paigaldati mulle spiraal Fleree. 10päeva pärast algasid päevad päris vererohked ja kestsid 10 päeva,siis oli 5puhast päeva ja 10.2 hakkas määrima ja seda siiamaani. Vahepeal pole olnud ühtegi puhast päeva.
Nädal tagasi tundsin kliitori juures halba lõhna e. kalalõhne mis ei kadunud ka pestes...see kestis 3päeva,see määrimine mis tupest tuleb aga ei lõhna millegi järele.
Kuna pean päevast päeva pesukaitseid kasutama,siis sellest on mul kõik üsna hell...ja olen sunnitud kasutama pidevalt niisutatud puhastuslappe(beebide omi). Ehk seegi ei mõju hästi.
Enne spiraali paigaldust kasutasin Nuvaring rõngast, aga tuli välja,et see ei sobi mulle...sel ajal tekkisid nahavalu tuharatel ja vahel jalgadel kui ära võtsin kadusid ka nähud ja samas tupe limaskest lausa põles sel ajal.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Fleree on hormoonspiraal ja vähene ebakorrapärane või harva ka pidev veritsus esimestel kuudel peale paigaldamist on väga sage kõrvaltoime. Sellist menstruatsioonide vahelist määrimist võib esienda 3- 6 kuud. Mida kauem on paigaldamisest möödas, seda vähemaks jäävad veritsused. Tekkinud ebameeldiv lõhn on seotud pikaajalise veritsuse ja pidevate pesukaitsmete kasutamisega, Pesemiseks soovitan kasutada intiimpesugeeli Lactacyd Sensitive, mis on sobiv just tundlikule nahale. Kui Flereega tekkinud veritsus kuudega ei vähene või tekib ka periooditi suurem veritsus, peab pöörduma kontrolli, et täpsustada, kas spiraal emakas on paigas. Pikka ebamugavat määrimist esimestel kuudel on võimalik pidurdada hormoonidega ja seda saab määrata teie arst. Esialgu pole põhjust spiraali eemaldamiseks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Mirena Hormoonspiraal ja näonahk

20. Novembril käisin (sünnitusest möödas 7kuud) günekoloogi vastuvõtul Mirena hormoonspiraali paigaldamas. Alguses oli lihtsalt määrimine kuid Detsembri keskpaigast lisandus määrimisele kohutav, põletikuline ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Süsteemist vabanev levonorgestreel võib põhjustada peavalu,depressiooni,turseid,rindade hellust ja nahaprobleeme nagu akne või mõnikord hirsutism.Need peaksid küll paari kasutamiskuu jooksul kaduma.Mina ...

Loe edasi

Mirena-spiraal

Tere. Naistearsti soovitusel seisab ees vaskspiraali vahetamine hormoonspiraali vastu. Mirena infolehte lugedes sain aru, et spiraal mõjutab men. tsüklit ja esimestel kuudel ilmselt on vereerituse hulk ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
emakasisest vahendit e.spiraali on soovitav paigaldada menstruatsiooni ajal. Peale hormoonspiraali paigaldamist regulaarsed igakuised menstruatsioonid jäävad. Vereeritus menstruatsiooni ajal ...

Loe edasi

Päevad või verejooks?

Olen 31,a.sünnitanud 2 last.Teise lapse sünnitasin 9kuud tagasi,toidanrinnaga.Päevi polnud kuni 8kuud,siis hakkasid nn.päevad või hoopiski verejooks(veri tuleb vahel tükkidena).Siis käisin gün.vastuvõtul,kus ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

ere. Kui limaskest oli paks, siis oleks õigem enne puhastus teha ja siis panna spiraal. Kui nüüd on spiraal asetatud, siis limaskest ise irdub, sellest pikk määrimine. Mirena spiraaliga üldse on esialgu ...

Loe edasi

Hormoonspiraal mirema ja verejooks

Tere!
Mulle paigaldati pea 2 aastat tagasi hormoonspiraal Mirena. Olen enda juures täheldanud meeleolulangusi mida enne ei esinenud, kõik suguelusse puutuv on muidugi mugav, kuid samas olen muutunud ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Tõepoolest reageerivad naised väga erinevalt Mirena spiraalile.Meeleolu-ja libido langus on vast enim esinenud kaebuseks.Ka on määrimine enamusel naistest.Kuna hormoonspiraali toime kestab siiski ...

Loe edasi

menstruatsioonihäired

Olen 29. aastane , 2 sünnitust. 1.5 aastat tagasi tekkis nö. mensese pikkenemine st. tekkis mõne päevane määrimine, kokku kestab see koos mensesega u. 10 või 11 päeva. selle aja jooksul on 2 korda teostatud ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

TEre. Ususn et probleem on spiraalis. Kui midagi pole leitud muud, siis spiraal võib pikendada menstruatsiooniaega ja soovitaks seega see eemaldada.Dr Kadastik

Loe edasi

spiraali ja menstruatsiooniga seoses

2000 a. paigaldati tavaline emakasisene spiraal teist korda. Menstr. käib regulaarselt u 30 päeva tagant , ei ole valulik ega rohke verega , tavaliselt 5,6 päeva.Aga kahe menst. vahel umbes kaks nädalat ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Kui analüüsid on korras ja teil mingeid kaebusi pole, siis võiks arvata, et määrimine on seotud ovulatsiooniga.Nimelt ovlatsiooni ajal on vähene määrimine. See kestab lühikest aega ja midagi halba ...

Loe edasi

MIRENA

SEPT.KUUS PAIGALDATUD MIRENA. PÄRAST SEDA ESINES MÕNED NÄDALAD VÄHEST MÄÄRIMIST. NÜÜD ALGASID PÄEVAD, SELLINE VÄIKE VEREERITUS ON KESTNUD JUBA 6 PÄEVA. TAHAN KÜSIDA ,KAS PEAKSIN MURETSEMA,ET SEE ON KESTNUD ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Mirena spiraal ikorral on sageli külllat pikad määrivad veritsused, mis kaovad reeglina 3 kuu möödudes. Edasi võib olla teil korra kuus määrimine või vähene menses. Mõnikord kaovad mensesed täielikult. ...

Loe edasi

spiraal

Tere.spiraal paigaldati juuni lõpus.siiani oli kõik normaalne.nüüd aga peale viimaseid päevi 05.10. oli neli päeva kõik korras aga 16.10 hakkas tulema pruunikat voolust.peale päevi pole vahekorras olnud ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere1 Soovitaks pöörduda günekoloogi poole. Peab võtma analüüsid ja vaatama ultrahelis spiraali paiknemist. On võimalus, et spiraal on nihkunud kui menses on näiteks vererohkem. Kui on kõik korras, siis ...

Loe edasi

Diane 35

Tarvitan (esmakordselt) 11 päev Diane 35 ravimit akne raviks. Kui seni on menstruatsioon kestnud neli päeva, siis seekord oli vererohke lausa 7 päeva ja n.ö kerge määrimine kestab senini. Kas see on loomulik ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Tere!

Milline erialaspetsialist ordineeris Teile Diane-35 ?

Oraalne kontratseptsioon määratakse fenotüübi järgi, mille selgitab Teid uurinud naistearst. Teades, et Teil on spiraal, ...

Loe edasi

On see rohust?

Hakkasin kasutama agnucastoni. Nüüd pidevalt kergelt määrib. On see sellest rohust? Kas peaksin neist tablettidest loobuma? Mul on ka spiraal. Tänan!

Vastas dr Aire Sekavin

Kui määriv eritus ilmus peale Agnucastoni kasutamist, on võimalik ,et määrimine on põhjustatud sellest ravimist. Samas võib määrimine olla põhjustatud ka emakasisese vahendi nihkumisest või põletikust. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi