SOS pill 09.03.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Ma ise arvasin koguaeg,et minu päevade algus oli 27.oktoober.
Olin 7nov õhtu 8 novembri hommikul vahekorras.9.novembri hommikul võtsin ma SOS pilli Escapelle ehk siis 40 h peale vahekorda.
9,10 november oli mul kaitsmata vahekord ja tänaseks päevaks olen ma lapse ootel .Raseduse tuvastas mul arst 25.11.2015 UH: I/U lootemuna 0,7 cm. Par. ov. 3,2x 2,1 cm. norm. strukt. vas. ov. 2,2x 1,2 cm. norm. strukt. CD vaba.. Adnexid vabad. sonogr.-- GS 3 mm --rase 14 päeva ??-hCG 1267-.

Rasedakaart näeb välja mul selline :
esimene uh 10.12.2015 6+3
teine uh 25.01.2016 13+1
29.02.16 visiit arstile 17+5 emakapõhi 18 .
Sünnitustähtaeg 3.08.2016?
Teie ,kui arst mis arvate sellest mis kuupäeval toimus siis lõpuks see rasestumine?ma ei tea isegi oma päevi enam.

Kui see aasta on veebruaris päev rohkem ja,kui päevade algus oli nt 26 okt kas siis viljastus toimus 9.nov ja tähtaeg selle järgi oleks mul 1.august mitte 31.07?on see nii
sest 30.juuli päevade järgi on 25.oktoober?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere ! Vm oli tõenäoliselt pigem 25 oktoober 2015a., viljastusite tõenäoselt pigem 7, 8 november. Antud juhul ei saa midagi kindlalt öelda.