Dilemma 30.01.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul nimelt selline mure, et jätsin kuu alguses pillide võtmise ära, kuna elukaaslane pidi väga kauaks ajaks minema tööle ära ja plaanisin teha natukene pausi pillide vahele (et organism puhkaks). Aga siis tekkis probleem, sest mul elukaaslane tuleb nimelt varem koju ja oleks vaja jälle pille hakata võtma aga ma tean, et pille ei tohi hakata võtma enne kui päevad pole hakanud (võtan Yaz pille)..nimelt hetkel on minujaoks see väga segadusse ajav, kuna mul oleksid pidanud päevad hakkama mõned päevad tagasi ja mul ALATI algab ühel ja samal päeval menstruatsioonitsükkel aga hetkel mul on ainult mingi pruunikas määrimine, verd ei ole ja ei ole voolus otseselt vaid nagu lihtsalt määrib. Kas nüüd ongi päevad mul sellised, tingitud pillide ära jätmisest ja peaksin hakkama juba pille võtma või on see pruunikas määrimine päevadele eelnev ja ka tingitud pillide ära jätmisest ja peaksin ootama natukene ennem, kui hakkan pille võtma?
Ettetänades!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Olete pillide võtmise lõpetanud kuu aega tagasi, seega oli eelmine pillidega seotud menstruatsiooni veritsus jaanuari alguses ja nüüd peakski algama uus tsükkel. Kuna plaanite hakata nüüd peale ühekuulist pausi uuesti pille võtma, siis tuleb alustada menstruatsiooni esimesest päevast. Füsioloogiline menstruatsioonitsükli pikkus võib kõikuda ja olla 28 +/- 7 päeva, samas pillide võtmise perioodil toimub igakuine veritsus täpselt pillide võtmise rütmis. Tekkinud pruunikas määrimine tähistab uue tsükli algust ja peaksite alustama nüüd kohe uuesti pillidega, et uues tsüklis oleks rasestumisvastane kaitse garanteeritud.