pruunakas eritis päevade vahepeal 20.01.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Päevad on käinud siiamaani kerge ebaregulaarsusega. viimati olid 7 jaanuarust ja kestsid 7 päeva. 4 päeva peale lõppu märkasin vetsus pühkides pruunakat ja limast eritist. see on kestnud juba 3 päeva. Alakõhus ja alaseljas on kerge valu nagu päevade ajal. varem pole sellist voolust täheldanud. peale päevi pole vahekorras olnud. Milles võiks asi olla? olen väga mures.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kirjast selgub, et olete jälgimisel HPV tõttu ja järgmine kolposkoopia biopsiaga on planeeritud kuu aja pärast. Kirjeldatud vähene pruunikas limasegune voolus ja kerge alakõhuvalu, mis on tekkinud tsükli 11. päeval, on kõige tõenäolisemalt seotud ovulatsiooniga ( ovulatsiooni sündroom) . Kindlasti poel see seotud HPV-ga. Kui kaebused on seotud ovulatsiooniga, siis määrimine ja pinge alakõhust kaob iseenesest lähipäeva jooksul ja muretsemiseks pole põhjust.
Heade soovidega,
Katrin Seidelberg