Ebaregulaarsed päevad 30.12.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mu tsükkel on olnud ebaregulaarne natuke alla kahe aasta. Alguses hilinesid päevad 5-10 päeva. Käisin Qvalitases naistearsti juures ja mingit probleemi ei tuvastatud. Arst ütles, et vahest muutubki tsükkel ebaregulaarseks ja 10 päevase kõikumise pärast ei ole vaja muretseda. Hiljem muutus aga tsükkel veelgi ebaregulaarsemaks. Vahest jääb kuu vahele. Nüüd ei ole päevasid olnud 2 kuus. Viimased olid 24-27 oktoober. Mul on kilpnäärme alatalitlus, TSH 3,85 ja umbes aasta olen võtnud thyroxini võtan 75mg päevas, enne seda 50 mg. Kas see võib päevasid mõjutada? Muid tervise probleeme mul ei ole. Olen foorumeid lugenud ja mitmed ebaregulaarse tsükliga naised on öelnud, et ka neil jääb tihti mitu kuud vahele ja see on täitsa ok.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kilpnäärme alatalitlus võib olla tsüklihäirete põhjustajaks. Kui raviga hoitakse kilpnäärme funtktsiooni näitajad normi piires, siis ei ole antud probleem tsüklihäirete taga. TSH norm on 0,4 kuni 4,0mIU/l . Soovitan uurida ka teiste võimalike tsüklihäirete põhjuste suhtes: polütsüstiliste munasarjade sündroom ( PCO), anovulatioorsed tsüklid, hüperprolaktineemia. Selleks tuleb anda täiendavad hormoonanalüüsid kas naistearsti, perearsti või endokrinoloogi juures. Tsüklihäirete põhjuseid on ka palju teisi , sealhulgas kaalu kõikumised, tugev emotsionaalne stress. Kas ja milline ravi on vajalik, sõltub põhjusest.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Mis mul viga võiks olla, et ei rasestu?

Aasta tagasi peetus rasedus ja peale seda on päevad ebaregulaarsed. Kevadel käisin naistearstil, andsin analüüsid. Helistades öeldi, et on kõik korras. Paar kuud hiljem külastasin teist naistearsti, et ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
kuna Teil on olnud korduvad raseduse peetumised, siis on vajalik teha põhjalikumad uuringud. Korduvate abortide põhjused võivad olla hormonaalsed (kõige sagedamini kollaskeha puudulikkus, kuid ...

Loe edasi

tsüklihäire?

tere.
Minu mure on järgmine: viimased päevad algasid 28.03.2008 ja tänaseni ei ole uusi päevi tulnud... Päevad on alati ebaregulaarsed olnud. sügisest graafikuga: 34 päeva, 44 päeva, 29 päeva, 53 ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere!Ilmselt on tegemist anovulatoorse m.tsükliga ja võimalik,et paremas munasarjas on follikulaarne tsüst,sellest ka pinge alakõhus.Tsüst avastatakse tavaliselt tsüklihäirete tõttu tehtaval günekoloogilisel ...

Loe edasi

rasestumisvastased ravimid

Lugesin et beebipille ei ole soovitav võtte järiest mitte rohkem kui 4 -5 aastat . Kui aeg täis peaks billidest pausi tegema. Olen 23 aastane sünnitanud naine. Enne beebipillide kasutamist olid mul päevad ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
kui pillid on Teile sobinud, pole mingit põhjust katkestada. 4-5 aastat pole piir, võib ka pikemalt pille võtta. Pillide kasutamine kindlustab rasestumisvastase kaitse ja regulaarse tsükli. ...

Loe edasi

menstruatsioon ei alga....

Tere, tarvitasin Diane-35te 8 aastat. Löpetasin vötmise 2 kuud tagasi. Kuid päevad pole alanud. Kuna olin ka viimase pooleteistkuu jooksul seksuaalvahekorras (korra kondoom purunes), siis olen teinud 2 ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Tavaliselt taastub tsükkel peale pillide võtmise lõpetamist kohe, kuid on võimalik, et taastumine võtab aega mitu kuud, eriti situatsioonides, kus enne pillidega alustamist olid tsüklid ebaregulaarsed ...

Loe edasi

päevi pole

Tere! probleem järgmine. Lõpetasin kaks kuud tabasi triminuleti võtmse (olin kasutanud u 5 aastat). Esimesed päevad peale seda olid õigel ajal, aga neist on nüüd möödas juba kuus nädalat. (Enne rasestusvastaste ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! See on üsna loomulik organismi vastusreaktsioon pikaajalisele pillide võtmisele.Ligikaudu kuus kuud võib Teil niisugune olukord kesta.Mina soovitasin Teil siiski ka oma günekoloogi vastuvõtule minna.Edu ...

Loe edasi

verine voolus

Olen 24. aastane naine. Mul onüks laps. Kui laps sai aastaseks, algasid mul päevad (imetan siiani). Kolmed päevad olid normaalselt aga nüüd viimased kaks korda on verd olnud vähem kui enne. Ja esimestel ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Esimesed menstruatsioonid peale sünnitust võivad olla ebaregulaarsed, eriti imetamise perioodil. Ebakorrapärane veritsus on samuti põletiku tunnus, seetõttu on vajalik analüüsideks pöörduda arsti ...

Loe edasi

ebakorrapärased päevad

Tere!
Mul on mure. Olen 22a ja minu päevad on ebaregulaarsed.Nüüd on möödas juba viimasest korrast seitse nädalat, kahtslustasin rasedust (mis oleks väga meeldiv), kuid test seda ei näidanud. Olen ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Arvan,et Teil on tegemist munasarjade talitluse häirega,sellest ka m.tsükli häired ja iseeneslik raseduse katkemine. Soovitan kontrollida oma günekoloogi juures m.tsükli 5. ja 18. päeval hormoonide ...

Loe edasi

menstruatsiooniHÄIRE?/või katastroof.

Tere! :)
Olen 13 aastane tütarlaps, minu mure on minu enda jaoks päris tõsine. Nimelt on mul "päevad" praeguseks juba 3nädalat kestnud. Vahelduva eduga - aegajalt on voolus vaevumärgatav, vahel tavaline ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Mensrtuatsioonid on esimese aasta jooksul tavaliselt ebaregulaarsed. Tavaliselt reguleeruvad menstruatsioonid ise 1-2 aasta jooksul . Kirjuta kalendrisse üles vereerituse päevad, et vajadusel saaks ...

Loe edasi

Mercilon

Tere!
Olen viis aastat võtnud Merciloni tablette. Kaks kuud tagasi lõpetasin nede võtmise, hetkel ei tarvita ühtegi beebipilli. Aga päevad on nüüd ebaregulaarsed ja tahaksin hakata uuest beebipille ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Mercilon on piisavalt lahja pill.Kuna see ravim Teile sobis,võite rahulikult jätkata.

Loe edasi

tsüklihäire

Olen 20-aastane neiu ning võtsin 3,5 aastat antibeebitablette Marvelon, lõpetasin nende tablettide võtmise kaks kuud tagasi, kui päevad pole siiamaani hakanud. Tegin igaks juhuks ka rasedustesti, see oli ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
pillide võtmise lõpetamise järgselt võib harva juhtuda, et menstruatsioonid ei alga või on alguses ebaregulaarsed. Kui Sul järgmise kuu jooksul menstruatsiooni ei tule, pöördu arsti poole. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi