Hpv 16, mõõdukas düsplaasia 18.12.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 27 aastane ja mul avastati 2013 emakakaelal muutused ( hpv 16). Tehti kolposkoopia ning biopsia. Vastuseks oli mõõdukas düsplaasia. Ravi sellele ei järgnenud. Jäin jälgimisele. Vahepeal jäin rasedaks ning peale sünnitust olid näidud korras (sünnitasin erakorralise keisriga). Ei pidanud mõnda aega kolposkoopias käima. Kuid nüüd on jälle näidud kehvad. Tehti uus biopsia ning vastus jällegi mõõdukas. Arst otsustas, et kuigi mõõdukas näit kuulub juba ravimisele, et vastavalt minu haigusloole ootame veel pool aastat ja teeme uued analüüsid.

Aga kas see on õige tegu ? Äkki poole aasta pärast on asi juba nii hull, et ei annagi enam midagi päästa?
Kas oleks mõistlik minna näiteks kuskile tasulisse naistekliinikusse ja teha uued proovid/ kuulata teist arvamust?

Ma usaldan oma arsti ja usun, et ta teab mis on õige aga hirm puges sisse ja tahaks kellegi arvamust veel kuulda.

Tänan

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Kas olete vaktsineeritud kõrgete riskide HPV vastu?
Kurb, kui ei ole, vaktsiin on Eestis juba 10 aastat!
Olen teiega nõus, kui midagi ei tee, siis ka midagi ei muutu, olete ju nõus.
Saatke minu töömeilile oma isikukood, saan vaadata täpseid uuringute vastuseid ja vastata meilile.
Enamasti on nii, et jälgida võiks kuni 30, vaktsineerida nii kiiresti, kui võimalik, ravida põletikud ja korrata uuringuid vastavalt ENS Eesti Naistearstide Seltsi juhendile vastavalt.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid