Mida kasutada 27.10.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

2012 aasta märtsis oli rinnakasvaja operatsioon, keemia , kiirutus. Raviarst P. Padrik.
Sellest ajast saadik võtan ravimit- Anastrozolum- Arimidex. Seda ravimit pean võtma kokku 5 aastat.
Limaskestad on läinud väga kuivaks. Kui pesen ennast ja kogemata tõmban käega kõvemini on kohe marrastus ja veri väljas. Vahekoras enam ei saa olla . Olen aastaid käinud naistearst Dr. Tiiu Kaljuste juures. tema soovitas kasutada Dr. Wolf- Lipogel - Gleitgelen. See ei anna tulemust - vahekorrs olla ei saa- valus- hakkab kohe veritsema. Käisin täna oma perearsti Dr. Eva Loskiti juures. Tema soovitas teie käest küsida. Kas sellise diagnoosiga naine nagu mina-võib kasutada geeli mis sisaldab östrogeeni.
Ootan väga teie tagasisidet.
Ette tänades
Lugupidamisega

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Limaskestade kuivus ongi tingitud kiiritus-ja keemiaravist,lisaks veel antiöstrogeensed tabletid,mida praegu tarvitate.Kõikvõimalikud bioaktiivsed geelid tupekuivuse raviks jäävad Teile nõrgaks.Mõnikord aitab oliivõli,mis on antiseptilise toimega ja muudab limaskestad pehmeks. Teie puhul julgen ma küll soovitada 0,01% Linoladioolkreemi( üliväike östrogeenide sisaldus),aga tulemus positiivne.See ületab probleemid,mis kaasnevad suguelu vältimisega.
Edu soovides,Maie Väli