11 aasta järel pillide võtmise lõpetamine ja kaalutõus 05.10.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 11 aastat võtnud beebipille (Jeanine) ning selle aasta juulis otsustasin nende võtmise lõpetada. paari nädalaga tuli kaalutõus 4 kilo ning nüüdseks on juurde tulnud 6 kilo ja seda vähem kui kolme kuuga. selline tunne nagu keha oleks paistes. saan aru, et keha vajab taastumiseks aega, aga kas nii kiire kallutõus on normaalne, seejuures ei ole toimunud muutusi elustiilis nagu liikumine ja söömine. selle aja jooksul on kolm korda olnud menstruatsioon, viimane kestis küll ainult kaks päeva. samuti on vähesel määral tekkinud vinnid, aga see ei häiri nii palju kui kaalutõus. kas mul on hormoonid paigast ära ja kas ma saan kuidagi kiirendada, et need tasakaalu läheksid? kas kaalutõus võib veel jätkuda ilma selge välise põhjuseta?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane.

Antibeebipillide näidustused ja vastunäidustused tuleks vähemalt iga 5 aasta järel taashinnata.
Kirjast jääb mulje, et antibeebipillid võisid hoopiski hoida kaalu jm kontrolli all.
Ma pole teid kunagi näinud, seetõttu nendest andmetest ei piisa, vajalikud vähemalt pikkus ja kaal, hirsutismi nähud säärtel, reitel, lahklihal, kõhu eesseinal, ülahuulel, kas näol on akne, kas munasarjad on multifollikulaarsed, endise nimega PSOS, kas esineb vöörasvumist, milline on veresuhkur ja insuliini ainevahetus jpm.
Samas portaalis vastab ülekaaluga tegelev arst dr Kristel Ehala-Aleksejev, soovitan pöörduda tema vastuvõtule (üle)kaalu probleemiga.
Otsused ja ravi sõltuvad sellest, kas soovite hetkel rasestuda ja sünnitada või rasedusest hoiduda.
Uuringuid tuleks alustada oma pereõel ja perearstil.

Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses