Fleree hormoonspiraal 21.09.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kuna esinesid pikemaajalised verejooksud,mis ei jäänud pidama, soovitas günekoloog paigaldada hormoonspiraali.Peale paigaldamist praktiliselt kohe on ilmnenud mitmesugused kõrvalmõjud,nagu
peavalud,ärevustunne,väsimus,higistamine ja vererõhu tõus.Neid sümptomeid on olnud ka varem,aga mitte vahetult enne spiraali paigaldamist ja mitte nii hullusti.Segab väga igapäeva elu.Arst väidab,et spiraalist ei tohiks need sümptomid olla.Kaalun spiraali eemaldamist.Spiraal on olnud
3 nädalat ja sümptomid on iga päev ühesugused.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Sellised kôrvaltoimed on harvad spiraali korral. Soovitaks ikkagi pisut veel jálgida, vôimalik et need taanduvad. Kui paari kuu váltel endised kaebused kui just kannatate nii kaua, siis soovitaks ikkagi spiraal eemaldada. Dr kadastik