normaalne huvi 25.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 26 aastane naine. Soovisin 1,5 aasta jooksul rasestuda, mis aga ei õnnestunud. Läksin günekoloogi juurde ennast kontrollima kas minuga on rasestumiseks kõik O.K. Günekoloog tegi igasugused proove (mitu ampulli verd, tupe proovid). Minulegi suureks üllatuseks diagnoositi mul klamüüdia. Küsimus oleks selline, et kas günekoloog teeb kõikide suguhaiguste proovid(süüfilis, hiv) jne., või pean ma enda kontrollimiseks lisa proove laskma teha. Proove teinud günekoloogi käest on seda väga ebameeldiv küsida, sellepärast küsin seda Teie käest, milliseid proove teie omaalgatuslikult võtate, kui tullakse ennast kontrollima(rasestumiseks jne.).

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kindlasti peate täpselt küsima tehtud analüüside kohta, häbeneda pole üldse vaja. Oleneb arstist, reeglina tehakse neid analüüse, kuid mitte 100 %, sellepärast täpsustage, need on ju teie analüüsid.