Pärast Nuvaringi lõpetamist on tekkinud määrimine ja kerge valu alakõhus 08.09.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peale eelmise menstruatsiooni lõppu otsustasin teha Nuvaringist pausi, kuna tundsin et keha vajab seda. Nüüd on sellest 2 nädalat möödas ning vähemalt 1,5 nädalat on mul iga päev määrdumine ja vahelduvalt kerge valu alakõhus. Lisaks olen muutunud ebatavaliselt emotsionaalseks ning tunnen end pidevalt väsinuna.
Kas tegemist on lihtsalt nuvaringi lõpetamise tagajärgedega ja sellest tulenevalt homoonaalse taseme kõikumisega või peaksin pöörduma arsti poole?
Viimati käisin naistearsti juures märtsis ning probleeme ei tuvastatud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane.

Kirjutage üles NuvaRingi väljutamise kuupäev. Sellele järgneb 7 päeva, kui on olemas rasedusvastane kaitse, ka need kirjutage üles.
Iga veritsusega peaksid vähemalt olema välistatud rasedus ja sugulisel teel levivad infektsioonid. Saate teha hommikusest uriinist rasedustesti täpselt juhise järgi. Naistearstil tuleks anda infektsioonide analüüsid ja teha günekoloogiline ultraheliuuring.
Pereõde võiks kontrollida kliinilise vereanalüüsi.
Kui kõik need uuringud on korras, siis on tegemist menstruaaltsükli häirega, mis võib ka ise mööduda, vahel on vaja ravi. Raviotsus sõltub eelkõige sellest, kas soovite rasestuda või soovite hoiduda rasedusest.
Kui soovite tulla vastuvõtule, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood.

Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses