piinav valu 21.08.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, umbes aasta või isegi rohkem juba on mul valud tupes, vahekord mehega on talumatu, koheselt on valus kui siseneb(nagu koik oleks katki seest) selline tulitav tunne on koguaeg ja tihtipeale on ka pissimisel valus.põiepõletiku sarnase tunne. Olen käinud mööda arste on tehtud uriini külvid, võetud koik võimalikud proovid, ja kõik näib olevat korras.. olen ka rase 24.nädlalt. Mida ma peaksid ette võtma, kuidas saan ma ennast aidata? :( Ettetänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Esimene mõte on, et teil tupp liiga kuiv. Vajalik sel juhul kasutada libesteid vahekorra ajal. Arusaamatuks jääb, kas olete varem ka sünnitanud ja probleem tekkis peale seda või ei. Võimalik on, et teil tupe piirkonnas lihaspinged, mida rohkem võib tekkida peale sünnitusi, aga mitte alati. Mingil määral mängib osa ka närvisüsteem. Soovitaks lahkliha piirkonna masseerimist, kerget venitamist, mida saate ise teha kasutades vaseliini, mingit libestit., võib ka ilma vahendita. Tallinnas olemas nn.Kõhukliinik, kus füsioterapeut Helle Nurmsalu võiks teid aidata kui tõesti tegemist lihaspingetega, Tartu Tähe erakliinikus võtab ka mõnikord vastu, kui see teile lähemal on. Internetis saate ise otsida täpse kontakti. Lihaspingete diagnoosimiseks vajalik teha täpsustav uuring spetsiaalse aparaadiga. Kindlasti mainige, et olete rase.
Lootes,et saate abi suure lugupidamisega Dr Kadastik