mükoplasmoos 17.08.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! olen sama partneriga elanud 7 aastat, nüüd avastati mul mükoplasmoos hominis. Kas on võimalik, et see oli mul enne juba või sai partner selle kelleltki teiselt?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 44-aastane.

Mycoplasma hominis ei kuulu klassikaliste suguhaiguste hulka ja enamasti ravi ei vaja. Teatud juhtudel on vaja uurida viljatu paarisuhte põhjusi ja neid koos partneriga ravida, muudel juhtudel kaebuste puudumisel kindlasti mitte.

ENSi seisukoht seksuaalsel teel levivate infektsioonide ja naiste suguteede mikrofloora osas
4. Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum ja Ureaplasma parvum käsitlemine suguhaigustena on eksitav.

Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses