valud,kohati väga tugevad valud all vaskul 11.05.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

valud umbes 2kuud juba.ei taha endale ise diagnoosi panna,aga kas on võimalik,et tegu on munajuha põletikuga\\austan oma günkoloogi,kas on võimalik,et ainult ultraheli ei näita sisemist põletikku.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kroonilise põletiku korral on tõesti pikalt alakõhu valud, kuid siis peaks ikkagi UHs olema leid, reeglina vedelikuga täitunud põletikulised munajuhad. Günekoloogliselt palpeerides valulikkus ja tihenemised selles piirkonas. Reeglina peaksid tupeproovides muutused olema või teadaolevalt on teil olnud mingi suguhaigus(oluline ka partneri anamnees).Alati hea, kui läheb partner arsti (androloog)juurde ja laseb teha uuringud infektsioonile, Vahel naise analüüsid ei näita midagi,aga mehel tuleb infektsioon välja ja põhjus on selge. Krooniliste põletike korral.on reeglina rohkeneud (põletikuline )tupevoolus. Kõhuvalude põhjuseid on palju, võibolla endometrioos, mis reeglina ikka enam menstruatsiooniga seotud, Võimalikud on ka kirurgia valdkonda kuuluvad soolehaigused, põiega seotud probleemid.jne. Loomulikult peab tegema lisauuringuid, et ikka diagnoosi kätte saada.
DrKadastik