rinnad ja mentruatsioon 21.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma sooviksin teada saada seda et millal peaka hakkama mul päevad,ma olen 16 aastane kuid mul pole veel hakanud.Kas see on ohtlik kui rinnad on valulikud ja seal on kui mingi rõngas sees?

Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Enne menstruatsiooni algust ongi rinnad pisut hellad ja need "rõngad" seal sees on tursunud näärmekude.Tavaliselt algab menstruatsioon kahe aasta jooksul alates sekundaarsete sugutunnuste arengust.Kuna olete juba 16 aastane,eiis peaks aasta jooksul pöörduma günekoloogi poole,kontrollimaks miks menstruatsiooni ei ole veel tulnud.